کد خبر: 30662971 (ایرنا) | تاریخ خبر: 23/08/1390 | ساعت: 12:58|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

فیلم ˈ افسانه ماه تی تی ˈ به جشنواره فیلم کودک رسید

شهرکرد- تله فیلم ˈافسانه ماه تی تیˈ به کارگردانیˈ فریدون نجفیˈ از چهارمحال و بختیاری به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان راه یافت.

به گزارش ایرنا، این فیلم برداشتی از افسانه کهن بختیاری است که تمام صحنه‌های آن تابستان امسال در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری تصویربرداری شد و به دلیل سخت گذر بودن بعضی از مناطق و انتخاب لوکیشن‌های بکرو دست نخورده تصویربرداری این فیلم به طول کشید.

ماه تی تی دختری است که هنگام تولد مادرش را از دست داده و با پدرو نامادری و شش خواهرش زندگی می کند.

فیلمنامه افسانه ماه تی تی بوسیله الهه صلح‌جو نوشته شد که داستان آن روایتی از هفت دختر است که اسیر دیوها(الازنگی) می شوند وماه گیتی با درایت آن‌ها را فریب داده و از اسارتش فرار می‌کند و به همراه خواهرانش به ایل بازمی‌گردد.

مدیرتصویربرداری این فیلم برعهده محمد رسولی بوده و کار صدابرداری آن را سعید بهرامی انجام داده است.

در این فیلم هادی شریعتی از کارگردانان جوان کشور نیز به عنوان مدیرتولید حضور داشت و کار طراحی صحنه را نیز حمید خندان برعهده داشت.

فیلم ˈ افسانه ماه تی تی ˈ روز چهارشنبه بیست و پنجم آبانماه درسینما سوره اصفهان در خیابان آمادگاه و روز جمعه بیست و هفتم آبان در سالن کتابخانه مرکزی روبروی هشت بهشت و در سینما بهمن شهرکرد نیز از روز سه شنبه اکران عمومی می شود.

ˈ فریدون نجفیˈ کارگردان خوش اخلاق و با آتیه چهارمحال وبختیاری پیش از این ساخت فیلم کوتاه ˈخانه فاطمه کجاستˈ برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و ˈیار دوازدهمˈ را برعهده داشته است.

به گزارش ایرنا،سال گذشته نیز یاردوازدهم از چهارمحال وبختیاری در جشنواره کودک و نوجوان بیشتر جوایز را به خود اختصاص داد.

7359/558

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال