کد خبر: 30730446 (2273984) | تاریخ خبر: 04/10/1390 | ساعت: 13:12|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مدیرعامل شهرجدید گلبهار:

مسیر قطار شهری گلبهار- مشهد با اعتبار 170 میلیارد ریال احداث می شود

تهران - مدیرعامل شهرجدید گلبهار در استان خراسان رضوی گفت : عملیات ساخت مسیر قطار شهری این شهر به مشهد مقدس به طول 38 کیلومتر 22بهمن ماه امسال با اعتبار 170 میلیارد ریال آغاز می شود .

ˈ سید مجتبی علوی مقدم ˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت : تکمیل این خط نقش موثری در جابه جایی زائران امام هشتم(ع) به این شهر و بلعکس خواهد داشت .

وی افزود : شهر مشهد از نظر مساحت و جمعیت دومین شهر کشور پس از تهران محسوب می شود و یکی از شهرهای پیش بینی شده برای جذب جمعیت سرریز مشهد ، گلبهار است .

به گفته علوی مقدم در کنار حمل ونقل ریلی ، تبدیل مسیر جاده ای گلبهار به مشهد از چهار باندی فعلی به شش باند در جهت افزایش ایمنی رفت وآمد شهروندان و کاهش آمار تصادفات صورت می گیرد .

وی افتتاح رسمی فرودگاه آموزشی گلبهار در 28 آذرماه گذشته توسط وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را از دیگر اقدامات موثر برای رشد و توسعه این شهرجدید دانست و گفت : سهولت حمل ونقل شهروندان یکی از جذابیت های جذب جمعیت برای این شهر محسوب می شود .

علوی مقدم یادآور شد : اکنون نزدیک به 15 هزار نفر در شهرجدید گلبهار ساکن شده اند و انتظار می رود با بهره برداری از واحد های مسکونی طرح مهر ، جمعیت این شهر افزایش یابد .

وی گفت : براساس برنامه ریزی انجام شده از سوی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از مجموع 372 هزار واحد مسکونی سهمیه 90-1389 گلبهار سهم 40 هزار واحد مسکونی را دارد .

وی از برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در شهرجدید گلبهار به عنوان یک اقدام مناسب یاد کرد و گفت : در مساحتی به وسعت یک هزار و 700 هکتار به عنوان پروژه نمونه به منظور توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در این شهر طراحی شده است.

مسیرهایی برای تردد ویژه دوچرخه ،پارکینگ های لازم و استراحتگاه برای دوچرخه سواران از اقداماتی است که در این ارتباط صورت گرفته است .

شهرجدید گلبهار در 35 کیلومتری مشهد در محور ˈ مشهد - قوچان ˈ واقع شده و در منطقه شمال غرب بارگاه امام هشتم (ع)قرار دارد .

اقتصام ** 1559**1319

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال