کد خبر: 80202339 (2690800) | تاریخ خبر: 07/04/1391 | ساعت: 9:3|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

اختصاصی/

بانک آینده درعرصه بانکداری کشور فعال شد/ لغو مجوز بانک تات

تهران- معاون نظارتی بانک مرکزی از فعال شدن بانک ˈآیندهˈ با ادغام سه نهاد مالی در عرصه بانکداری کشور خبر داد.

ˈابراهیم درویشیˈ روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان آنکه، بانک ˈآیندهˈ با ادغام بانک تات و دو مؤسسه مالی و اعتباری صالحین و آتی فعال شده، افزود: بانک مرکزی تا عصر پنجم تیرماه به این سه نهاد مالی فرصت داده بود تا تابلوهای سر در خود را تعویض کنند، درغیراین صورت ، این سه نهاد مالی لغو مجوز می‌شدند.

وی ادامه داد: سه نهاد مالی مورد نظر از روز مذکور اقدام به تعویض تابلوی سردر خود کردندو این روند ادامه دارد.

**لغو مجوز بانک تات

درویشی گفت: بانک تات به دلیل تخلفات در امور سپرده گذاری و سهامداران لغو مجوز شده و بر همین اساس سهام 100درصدی بانک تات به 25 درصد تقلیل یافته ، ضمن آنکه دو نهاد مالی دیگر نیز 25 درصد سهام را در اختیار دارند .

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان آنکه ، 25 درصد مابقی سهام بانک تات قرار است پذیره نویسی شود ، اظهار داشت: شورای پول و اعتبار تعداد شعب بانک آینده را 165 شعبه تعیین کرده و مابقی شعب این سه موسسه مالی باید جمع شوند.

درویشی در باره تعیین هیات مدیره و مدیرعامل بانک آینده نیز گفت: هر کدام از سه موسسه ادغام شده باید دو تا سه نفر را برای تایید صلاحیت به بانک مرکزی معرفی کنند و بانک مرکزی نیز از میان افراد معرفی شده پنج نفر را برای هیات مدیره تایید صلاحیت خواهد کرد.

وی همچنین از رد صلاحیت تمام اعضای هیات مدیره بانک تات خبر داد و افزود: هم اکنون چند بانک دیگر در هیات انتظامی بانک مرکزی در انتظار تعیین تکلیف هستند.

اقتصام** 9141**1601

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال