مشهد- ایرنا- بیست و نهمین شهرستان خراسان رضوی با نام صالح آباد روز شنبه با برپایی نخستین نشست شورای اداری این شهرستان تازه تاسیس با حضور سرپرست استانداری خراسان رضوی دایر شد.

انفكاك سیاسی اداری یكی از بخشهای شهرستان تربت جام با تاسیس 'صالح آباد' به عنوان بیست و نهمین شهرستان خراسان رضوی در جوار مرز ایران و افغانستان، اخیرا از سوی وزارت كشور ابلاغ شده بود.
سرپرست استانداری خراسان رضوی در نخستین نشست شورای اداری شهرستان تازه تاسیس صالح آباد بر شتاب در استقرار ادارات دولتی در این شهرستان تاكید و بیان كرد: یكی از مهمترین برنامه های پیش رو در این شهرستان استقرار هرچه ریعتر ادارات دولتی است و این موضوع در نشست شورای اداری خراسان رضوی نیز به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
قربان میرزایی همچنین به استفاده از مدیران بومی منطقه در دستگاههای اجرایی اشاره و بیان كرد: استفاده بجا از نیروهای بومی و منطقه ای در چارچوب قانون در بدنه دستگاههای دولتی شهرستان یكی دیگر از موضوعاتی است كه به جد دنبال آن هستیم.
وی همچنین گفت: با توجه به كمبود برخی زیرساختهای لازم در شهرستان نوپای صالح آباد مدیران اجرایی این شهرستان باید با روحیه انقلابی، جهادی و ملی خود را برای خدمت رسانی به مردم آماده كنند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی افزود: ایجاد اشتغال، فراهم كردن زیرساختهای لازم در حوزه تولید و تامین معیشت خانواده های مرزنشین نقش بسزایی در امنیت پایدار مناطق مرزی دارد.
وی همچنین گفت: در برهه حساسی كه دشمنان قسم خورده ایران اسلامی در پی ضربه زدن به باورهای این نظام مقدس هستند وحدت مهمترین عامل خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان است.
میرزایی افزود: در حالی به استقبال جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی می رویم كه به بركت رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری و اقتدار نیروهای مسلح امنیتی كامل در سراسر ایران اسلامی حاكم و همین الگویی شده برای تمامی كشورهای خاورمیانه كه همه ما باید شكرگذار چینن نعمتی باشیم.
وی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی از هر اهرمی برای ضربه زدن به اهداف و اعتقادات ملت ما استفاده می كنند لذا همگان باید با وحدت، انسجام و همدلی نقشه ها و ترفند های آنها را نقش برآب كنیم.
شهر صالح آباد واقع در فاصله 90 كیلومتری شمال شرقی تربت جام، با هشت هزار و 625 نفر جمعیت در قالب دو هزار و 198 خانوار در فاصله 174 كیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. شهرستان تازه تاسیس صالح آباد با چهار هزار 200 كیلومترمربع مساحت حدود 40 درصد از مساحت شهرستان تربت جام را به خود اختصاص داده بود. صالح آباد كنونی شامل چهار دهستان از سال 1316 سابقه بخشداری و از سال 1342 سابقه شهرداری دارد. شهرستان جدید صالح آباد دو بخش، 81 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار و 11 روستای زیر 20 خانواری دارد.
با ابلاغیه جدید وزارت كشور هم اینك استان شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی 29 شهرستان، 72 شهر، 70 بخش، 164 دهستان و دو هزار و 540 روستا دارد.
1858/1858