رییس فدراسیون والیبال:والیبال فارس شایستگی حضوردرلیگ برترکشور را دارد ......................................................................
شیراز ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 10/11/86 داخلی.ورزشی.والیبال.
رییس فدراسیون والیبال با اشاره به توانایی و استعدادهای فراوان وافراد علاقه مند در استان فارس گفت:والیبال فارس شایستگی حضور در لیگ برتر ایران را دارد.
محمدرضا داورزنی که برای شرکت در مجمع هیات والیبال فارس به شیراز سفر کرده، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: لیگ برتر والیبال جایگاهی است که تیم ها باید در شرایط ایده الی باشند ورقابت در میان آنها تنگاتنگ باشد تا جذابیت خود را از دست ندهد.
وی اضافه کرد:سقف تعداد تیم های لیگ برتر والیبال در شرایط ایده ال 12 تیم مناسب است و اینکه بخواهیم این تعداد را افزایش دهیم کیفیت کار پایین می آید بنابراین تیم ها باید تلاش خود را بیشتر کنند تا به لیگ برتر صعود نمایند.
داورزنی گفت: والیبال استان فارس باید از تمام توانمندی هایی که دارد بخوبی استفاده نماید و فدراسیون هم وظیفه دارد از تمام هیات های والیبال سراسر کشور حمایت نماید چون اعتقاد داریم اگر در استان ها روی والیبال کار اساسی و پایه ای صورت نگیرد در نهایت نمی توانیم تیم های ملی قوی در رده های مختلف داشته باشیم.
رییس فدراسیون والیبال در خصوص برنامه های آینده این فدراسیون گفت:ما با برنامه سه هدف را دنبال می کنیم و مسیر را مشخص کرده ایم که ابتدا بطور قطع درلیگ والیبال جهانی حضوریابیم وبا تیم های پر قدرت به رقابت بپردازیم و سپس در مسابقات آسیایی چین در سال 2010 در روی سکوی قهرمانی به مدال طلای آسیا دست یابیم و دیگر هدف نیز حضور در المپیک 2012 لندن است.
داورزنی ادامه داد:قطعا برای دستیابی به این چشم انداز نیاز به سازوکار مناسب است چون باید کاری کنیم که مدال طلای آسیا که تا بحال برای ایران بدست نیامده بدست آوریم، ضمن اینکه مردم از والیبال انتظار دارند که این انتظار به حق می باشد.
وی اضافه کرد:زمانی که تیم های والیبال نوجوانان وجوانان ایران در رنکینگ جهانی در رده نخست قرار دارند،مردم هم انتظار دارند که تیم بزرگسالان نیز بتواند از رده 25 کنونی در جهان جز رده10 تیم برتر صعود نماید.
رییس فدراسیون والیبال گفت:برای رسیدن به این هدف سازمان تربیت بدنی و هیات دولت وشخص رییس جمهوری نظر مساعددارند وامیدواریم بتوانیم به اهدافی که داریم دست یابیم.
داورزنی در مجمع هیات والیبال استان فارس،از این هیات تشکر و قدردانی کرد.ک/2 7368/515/675 شماره 175 ساعت 11:53 تمام