۳۰ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۲
کد خبر: 82947860
۰ نفر
اجراي فيبرنوري در فارس 94 درصد افزايش داشته است

شيراز- ايرنا- مدير كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس گفت: اجراي شبكه فيبرنوري در اين استان در دولت دوازدهم در مقايسه با دوره قبل از اين دولت، با افزايش 94 درصدي همراه بوده است.

به گزارش ايرنا، مهرداد سهرابي چهارشنبه در نشست خبري با خبرنگاران در شيراز افزود: در ابتداي شروع فعاليت دولت دوازدهم، 2 هزار و 50 كيلومتر شبكه فيبرنوري در استان اجرا شده بود كه اين ميزان در مقطع كنوني به سه هزار و 979 كيلومتر رسيده است.
وي ادامه داد: شبكه انتقال زيرساخت داخلي استان نيز كه در ابتداي دولت دوازدهم 170 گيگابيت پرسكند (170 Gbps) بود هم اينك با هفت و سه دهم برابر افزايش به يك هزار و 250 گيگابيت پرسكند (250 Gbps) افزايش يافته است.
او اظهار كرد: طي مدت مذكور ميزان پهناي باند اينترنت بين الملل استان نيز از هفت و نيم گيگابيت پرسكند با افزايش 16 برابري به 120 گيگابيت پرسكند رسيد.
سهرابي درباره عملكرد حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات استان از سال 96 تاكنون نيز گفت: جمع آوري مشكلات ارتباطي نقاط شهري، روستايي و جاده اي از فرمانداري ها، طبقه بندي مشكلات ارتباطي نقاط شهري، روستايي و جاده اي و ارسال به مقام عالي وزارت و به روزرساني آنها و پيگيري هاي مكرر و بازديد شهرستاني تمام مديران واحدهاي تابعه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در استان با محوريت اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس از جمله اين اقدامات است.
وي افزود: شناسايي پروژه هاي اولويت دار ارتباطات و فناوري اطلاعات در قالب طرح تكاپو جهت استفاده از تسهيلات اشتغالزا، نظارت بر عملكرد قرارداد نصب 43 دستگاه خودپرداز روستايي طرح وزارتي توسط پست بانك استان در روستاهاي محروم و كمتر توسعه يافته و پايش ارتباطي تعدادي از روستاهاي شهرستان هاي زرين دشت و رستم نيز از ديگر اقدامات اين اداره كل است.
وي گفت:براي كاهش شكاف ديجيتالي در مناطق كمتر برخوردار و مناطق محروم فارس از ابتداي آغاز به كار دولت دوازدهم اقدامات خوبي در اين استان انجام شده است.
او افزود: بر اين اساس و به منظور توسعه دسترسي به اينترنت پر سرعت در روستاها در گام نخست 500 روستا به روستاهاي داراي پوشش اينترنت پرسرعت استان اضافه شد و تعداد روستاهاي داراي پوشش اينترنت پرسرعت استان به يك هزار و 635 روستا رسيد.
مدير كل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس بيان كرد: در پايان سال 96 در 994 روستا از مجموع روستاهاي مذكور علاوه بر پوشش اينترنت پر سرعت، دسترسي لازم براي رومينگ همراه اول و ايرانسل نيز فراهم شد.
سهرابي گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه مي كوشيم كه تا پايان اين برنامه 90 درصد از مجموع چهار هزار و 152 روستاي داراي بيش از 20 خانوار استان را تحت پوشش ايرننت پرسرعت درآوريم.
6122 /1876

سرخط اخبار استان‌ها