فریادشیران: روحیه پرخاشگری «كی روش» كار دست تیم ملی داد

تهران- ایرنا- مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: روحیه پرخاشگری كی روش طی هشت سال گذشته به بازیكنان ایران منتقل شد و این مساله امروز در دیدار برابر ژاپن در مرحله نهایی جام ملت های آسیا كار دست ما داد.

«نادر فریاد شیران» دوشنبه شب پس از حذف ایران از جام ملت های آسیا در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یكی از دلایل شكست ما در دیدار مقابل ژاپن این بود كه بازیكنان و كادرفنی ایران آنها حریف را ضعیف تر از خود می دانستند.
وی ادامه داد: بی تردید ژاپن قوی ترین تیمی بود كه تا امروز با آنها بازی كرده بودیم و فكر می كنم عیار واقعی تیم ما در این مسابقه مشخص شد.
مربی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های 1996 امارات گفت: یكی از نقاط بسیار ضعف تیم ملی تزریق روحیه پرخاشگری از سوی سرمربی تیم ملی به بازیكنان بود كه در صحنه گل نخست هم این مساله كار دست ما داد.
وی تصریح كرد: كی روش در این هشت سال چگونه حرفه ای بودن را به بازیكنان یاد نداده كه امروز شاهد اوج غیرحرفه ای گری از سوی بازیكنان بودیم.
فریادشیران اظهار داشت: تیم ملی ایران فرصت بسیار خوبی را برای رسیدن به فینال از دست داد و شاید اگر ما خودمان می خواستیم قرعه را برداریم رویمان نمی شد تا این حد آسان انتخاب كنیم.
وی تصریح كرد: ما تا قبل از بازی با ژاپن با تیم های یمن، ویتنام، عراق و چین بازی كرده بودیم كه تمام آنها از ما بسیار ضعیف تر بودند.
مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص احتمال ادامه همكاری كی روش با فدراسیون ایران گفت: این اتفاق بزرگترین خیانت به فوتبال ایران است و ما حتی اگر قهرمان هم می شدیم او باید از تیم ملی جدا می شد.
تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا با نتیجه سه بر صفر مقابل ژاپن شكست خورد و از رسیدن به فینال باز ماند.
ورزشی **9118**1597