آزادی سه زندانی جرایم غیرعمد در شیراز با کمک‌های داوطلبانه

شیراز- ایرنا- کمک های داوطلبانه کارمندان شهرداری شیراز، موجب آزادی سه زن زندانی جرایم غیرعمد در قالب طرح "مهر رهایش" شد.  

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز در گفت‌ و گو با ایرنا درباره این رویداد، عنوان کرد: این سه بانو به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی در زندان بودند که هزینه آزادی این زنان به همت کارمندان شهرداری و نیز خیران تامین شد و در قالب یک چک در اختیار مدیرکل زندان‌های فارس قرار گرفت.

وی بیان داشت: کارمندان شهرداری شیراز متقبل شدند که در ازای کم شدن بخشی از حقوقشان، تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد به کانون خانواده بازگردند.

وی با بیان اینکه بانوان زندانی جرایم غیرعمد، معمولاً به واسطه مسائل خانوادگی گرفتار می‌شوند، افزود: بدین‌معنا زنان برای کمک به همسر یا فرزندشان اقدام به دادن چک می‌کنند و در شرایط اقتصادی که بازار تحت تاثیر مسائل مختلف دچار نوسانات شدید می‌شود، توانایی پرداخت ضمانت خود را ندارند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در نظر دارد این موضوع را به‌صورتی مستمر ادامه دهد، ابراز داشت: جز فراهم کردن امکان آزادی مادران دربند، سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در نظر دارد از طریق بهره‌گیری از حضور مشاوران در فرهنگ‌سراها و برخورداری خانواده‌های زندانیان از امکانات فرهنگسراها به‌صورتی رایگان کمک‌های غیرمستقیمی نیز در این زمینه ارائه کند.

میزان مبلغی که برای آزادی این سه زندانی غیر عمد پرداخت شد،‌عنوان نشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها