دستگاه قضا در لرستان با اصل بی‎طرفی مانع تخلفات انتخاباتی می‎شود

خرم آباد - ایرنا - رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: دستگاه قضا با رسیدگی به موقع، قاطع و اثربخش به جرائم احتمالی انتخاباتی رسیدگی و از تخلفات در انتخابات پیش‏‎رو جلوگیری می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محمد رزم در بازدید از حوزه قضایی افزود: تکریم ارباب رجوع از جمله تاکیدات ریاست قوه قضاییه بوده که باید مورد توجه و اهتمام جدی تمامی کارکنان دستگاه قضایی استان قرار گیرد.
وی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: دستگاه قضایی استان باید همچون گذشته اصل بیطرفی خود را حفظ کند و با اتخاذ سیاست های پیشگیرانه و تشکیل منظم و مستمر جلسات پیشگیری و رسیدگی به موقع، قاطع و اثربخش به جرائم احتمالی انتخاباتی از تخلفات در انتخابات پیش رو جلوگیری نماید.

رییس شورای عالی قضایی استان لرستان ضمن اشاره به اینکه عملکرد و رفتار مثبت کارکنان دستگاه قضایی سبب جلب اعتماد مردم نسبت به این دستگاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود، بیان کرد: قضات باید در همه حال قضاوت بی طرفانه و عادلانه ای با رویکرد اصلاح گری و سازش ذات البین داشته باشند و دادگستری شهرستان نیز باید از ظرفیت صلح و سازش، ریش‌سفیدان و بزرگان محلی در جهت سازش در پرونده های قضایی استفاده نماید.
رزم در ادامه ضمن بیان اینکه عملکرد حوزه قضایی الشتر در رسیدگی های قضایی، کاهش زمان رسیدگی و بحث ابلاغ الکترونیکی از وضعیت خوبی برخوردار است، اضافه کرد: تسریع در اجرای پرونده های اجرای احکام دارای اهمیت بوده و مورد تاکید است.
وی ادامه داد: قضات باید از تاسیسات نوین حقوقی استفاده نموده و در تعیین مجازات محکومین از مجازات جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری استفاده نمایند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha