۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83763609
۰ نفر

برچسب‌ها

تظاهر به روزه خواری جرم است

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب کرمان با تاکید بر این مطلب که بر اساس قانون، تظاهر به روزه‌خواری جرم است، گفت: اکیپ‌های نظارتی دستگاه قضائی در ایام ماه مبارک رمضان در راستای برخورد با روزه‌خواری در این استان فعال بوده و با هرگونه مظاهر روزه‌خواری برخورد می‌کنند.

به گزارش ایرنا، دادخدا سالاری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هر فردی علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا ۷۴‌ ضربه شلاق محکوم می شود و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد اما عفت عمومی را جریحه‌دار کند فقط به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق ‌محکوم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: روزه‌خواری جز جرائم مشهود است و نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضائی در صورت مشاهده آن‌ می تواند وارد عمل شده و با روزه خواران برخورد لازم را انجام دهد.

دادستان کرمان با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، فعالیت تمام اغذیه فروشی ها (رستوران، کبابی و ...) در طول ساعات روز ممنوع است،

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ناشی از بیماری کرونا در استان کرمان تعداد مسافران احتمالی کاهش داشته اما نظر به اهمیت انجام پیش بینی های لازم برای خدماتدهی به مسافران، تعدادی از این واحدها به منظور خدمات رسانی به مسافران مجاز به فعالیت هستند که در این رابطه باید تمامی قوانین مربوطه از جمله محصور و عدم دیده شدن را رعایت کنند.

سالاری از اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به منکرات مرتبط با ماه مبارک رمضان نیز خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان با منکرات مرتبط با این ماه که مهمترین آنان تظاهر به روزه خواری است خود مردم به عنوان جامعه اسلامی رعایت شونات و احترام شهر الله را حفظ خواهند کرد و اگر عده قلیل قانون شکن نقض قانون کنند در صورت مقاومت یا تکرار برخورد قضائی و انتظامی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد وحدت رویه قضائی در برخورد با اینگونه منکرات، شعبه خاص در دادسرای کرمان به این پرونده‌ها رسیدگی خواهند کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha