سعادتمند: اختلاف ۱۴ امتیازی با صدرنشین در شان استقلال نیست / مجیدی باید برگردد

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه از کادر فنی حمایت می‌کند و «فرهاد مجیدی» ‌ باید برگردد، گفت: با این حال، اختلاف ۱۴ امتیازی با صدرنشین و قهرمان لیگ در شان استقلال نیست و باشگاه حق دارد برای فصل آینده‌اش تصمیم‌گیری کند.

«احمد سعادتمند» که امروز (جمعه) در یک برنامه تلویزیونی حضور یافته بود، اظهار داشت: باشگاهی حرفه‌ای هستیم و همین حالا حدود ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بابت بدهی به ۵۲ نفر که از سال ۹۴ تاکنون طلبکار هستند را باید پرداخت کنیم تا مجوز حرفه‌ای بگیریم که این بدهی‌ها به افراد داخلی در حال پرداخت است.

وی افزود: در همین راستا، باید با همه موارد حرفه‌ای برخورد کنیم. هفته گذشته مسی با فکس رسمی اعلام کرد که در بارسلونا نخواهد بود. اگر قرار باشد من، معاونین، سرپرست یا سرمربی دیگر ادامه ندهیم باید رسمی اعلام کنیم. سرمربی تیم یک فصل دیگر قرارداد دارد و باید به کارش ادامه دهد.

این مدیر عنوان کرد: برنده شهرآورد بودیم و هواداران شاد هستند. قبل از بازی کنار تیم بودم و با مربی صحبت کردم. در آستانه فینال جام حذفی که بسیار مهم است، سرمربی باید تیمش را جمع کند.

وی در مورد دیدارش با استراماچونی، عنوان کرد: ششم مردادماه جلسه هیات مدیره باشگاه بود و پرونده استراماچونی را به طور کامل بررسی کردیم. هیات مدیره، بنده را ملزم کرد برای تعامل، تخفیف و تقسیط برای جرایم فیفا در پرونده استراماچونی سفر فوری به ایتالیا داشته باشم.

مدیرعامل استقلال، اظهار داشت: بر همین اساس اقدام کردیم و سفر چهار روزه‌ای به این کشور داشتم. حتی به حراست این سفر را اعلام کردم. مکاتبه کردیم و از وکیل استراماچونی دعوتنامه آمد و با سفارت نامه‌نگاری کردیم. آن زمان اصلا زمان شهرآورد اعلام نشده نبود که می‌گویند چرا قبل از دربی به ایتالیا رفته‌ام. این مسائل حرف‌های جالبی نیست که مطرح می‌شود.  

سعادتمند در مورد مطلع نبودن وزارت ورزش از این سفر، تصریح کرد: مصوبه هیات مدیره بود و سنوات گذشته نیز مدیران برای طی کردن امور به سفر می‌رفتند. خیلی با وزارت در خصوص مسائل مختلف صحبت کرده بودیم. برای منافع باشگاه، صلاح دولت به ایتالیا رفتم، نه اینکه استراماچونی را به ایران بیاورم. بعد از تعطیلات نیز به وزات ورزش می‌روم تا گزارش کامل سفر را ارائه کنم.

وی در مورد بدهی باشگاه به مربی ایتالیایی، توضیح داد: تبصره‌ای در قرارداد است که باید کل قرارداد ۲ سال پرداخت و حقوق ماهانه و جرایم داده شود. بعد از رای فیفا باشگاه استقلال ملزم است تمام مبلغ را در هفت روز پرداخت کند. مگر ما می‌توانیم ۲ تا ۳ میلیون یورو را در هفت روز پرداخت کنیم؟

سعادتمند گفت: در ۲ روز، پنج جلسه با استرا داشیم و بدون واسطه صحبت کردیم. متاسفانه رسیدی که استراماچونی از یکی از پرداختی‌های دارد با رسیدی که در باشگاه است، ۱۴۰ هزار دلار تفاوت دارد؟ اگر من نخواهم از حق باشگاه دفاع کنم چه فردی باید اقدام کند؟ پرونده، فرم قرارداد و دریافت‌ها مشخص است.

وی ادامه داد: جریمه باشگاه برای دوسال به این مربی، یک و نیم و میلیون یورو می‌شود. که باید به آن چهل درصد دیگر و برای هر ماه ۱۰ هزار دلار پرداخت شود. همچنین، پنج درصد روزشمار اضافه می‌شود. این ابتدای کار است و امکان اینکه شکایت فوق موجب شده تا فیفا یک میلیون یورو دیگر هم به آن اضافه کند، وجود دارد.

سعادتمند با بیان اینکه استراماچونی ۳۰۵ هزار یورو دریافت کرده است، ادامه داد: چهار ماه است که آمده‌ام و مطالبات دیاباته و میلیچ را داده‌ایم. سال‌های گذشته بارها درگیر زمین چمن برای تمرین بودیم اما الان ۲ زمین خوب، سالن بدنسازی حرفه‌ای رایگان داریم. پرواز اختصاصی و امکانات داریم و اکنون می‌توانیم بگوییم حرفه‌ای هستیم.

وی با اشاره به اینکه استقلال دیگر بازیکن خارجی نخواهد گرفت، اضافه کرد: سفر من بر اساس مصوبه بود. برای گرفتن تخفیف و تعامل با این مربی ایتالیایی رفتم و این حرف‌ها که می‌گویند برای بازگشت وی به ایران صحبت کردیم، صحت ندارد.

مدیرعامل استقلال گفت: در پرونده «میگوئل» با مذاکراتی که داشتیم، حدود ۱۴۰ هزار دلار به سود باشگاه کار کرده‌ایم. برای «مهدی قائدی» پیشنهاد ۲ میلیون یورویی داریم اما او را نمی‌فروشیم چراکه به او برای رسیدن به اهدافمان نیاز داریم. اجازه نمی‌دهم یک آجر از این باشگاه کم شود. نمی‌دانم چه برنامه‌ای است که موضوع استراماچونی اینگونه جلو رفته است. من برای حق باشگاه تلاش می‌کنم.

سعادتمند افزود: مذاکره بسیار خوبی با استراماچونی داشتیم. خواهش می‌کنم سازمان بازرسی نظارت کند که آیا مذاکره ما با استراماچونی چه نتیجه ای داشته است. در جلسات بدون واسطه صحبت کردیم. خود استرا گفت آنقدر از ما سواستفاده شد، اجازه نمی‌دهیم فردی با ما صحبت کند یا فیلمی بگیرد. خودم تلاش کردم که مخفیانه بروم تا حاشیه ایجاد نشود، اما در همان فرودگاه خیلی‌ها می‌گفتند که به ایتالیا می‌روید تا استرماچونی را بیاورید. رسانه‌های ایرانی در ایتالیا هم خواستار حضور در هتل شدند که از آنها خواستم تا صحبت‌ها محرمانه باشد و مذاکرات ما برای تخفیف بوده تا به توافق برسیم و پرونده از فیفا خارج شود.

وی ادامه داد: باشگاه هستیم و اختیار داریم برای فصل آینده تصمیم بگیریم. درست است نایب قهرمان شدیم اما در شان ما نیست که ۱۴ امتیاز با صدرنشین فاصله داشته باشیم. باید در هیات مدیره صحبت کنیم و کمیته فنی تشکیل بدهیم. هواداران بدانند در چارچوب قوانین حرکت می کنیم.

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: از استرا خواستیم ابتدا با پرداخت ۷۰۰ هزار یورو، پرونده را از فیفا خارج کنیم. حتی با شفر تلفنی و مکتوب صحبت کردیم و همین مساله را از ایشان خواستیم که البته این مربی آلمانی نپذیرفت. برای بویان که چند سال قبل در استقلال بوده است، ابتدا ۲۰۰ هزار دلار پرداخت کردیم و دیروز ۷۶ هزار و امروز هم باید بیش از ۵۰ هزار پرداخت کنیم.

وی افزود: به شفر باید ۶۰۰ هزار دلار بدهیم و تامین این ارقام بسیار سخت است. باید از وزارت ورزش و هیات مدیره تشکر کنم که کمک کردند تا هفته آینده برای شفر هم شروع به پرداخت کنیم. اگر پول شفر را نتوانیم بدهیم و او هم به استراماچونی اضافه شود، فیفا در مورد استقلال چه فکر می‌کند؟

سعادتمند با اشاره به بازیکنان خارجی حاضر در استقلال، گفت:‌بودوروف به چه دردی می‌خورد که باید ۱۲۰ هزار دلار به او بدهیم. ایسما یک نیم فصل به استقلال آمد و به گونه‌ای قرارداد بسته شد که از ۵۰ هزار دلار به ۱۵۰ هزار دلار رسید و حالا باید این رقم به پاختاکور پرداخت شود.

وی گفت: جباروف ۹۳ هزار دلار مطالبه دارد. اکنون نگرانی بزرگ‌تر ما پادوانی است و با او صحبت کردم که پولی به او بدهیم که در استقلال شدیدا مصدوم شد. پادوانی برای دریافت ۱۰۰ هزار دلار نامه‌های فیفا را امضا نکرد و شکایت کرد که غرامت ۱۰۰ هزار دلار برای این مصدومیت، ۹ میلیون یورو است. اگرآن زمان پرداخت می شد، مشکلی نبود. بازیکنی که در زمین برای تیم مصدوم شد و متاسفانه توجهی به او نکردیم.

وی افزود: بدهی فراوانی داریم و در باشگاه اتفاقات خوبی در گذشته رخ نداده و از نهادهای نظارتی می‌خواهم ورود کنند و با مقصران برخورد کنند. آنهایی که با بازیکنان ضعیف قرارداد بسته‌اند باید پول بدهند.

وی در پاسخ به اینکه برای بازگشت استراماچونی راهی وجود دارد؟ عنوان کرد: سرمربی فعلی ما بگوید در زمان شفر و استراماچونی چگونه آمد. باشگاه حق دارد برای خودش تصمیم‌گیری کند. همه شرایط ایده‌آل را فراهم کردیم و انتظار موفقیت داریم. با تیم به اهواز رفتم و خودم هم کرونا گرفتم و بدون اینکه فردی متوجه شود، ۱۲ روز در خانه ماندم. این همه کار کردیم و اکنون همه می‌گویند چرا قبل از شهرآورد به ایتالیا رفته‌ام در حالی‌که تاریخ سفر به ایتالیا، در اختیار من نبود.

سعادتمند تصریح کرد: صحبتی با مجیدی نداشتم و استعفای مکتوب از ایشان ندارم. مجیدی را دوست دارم و صبح بازی با هم صحبت کردیم. مشکلی نبود و حتی توضیح دادم اگر صحبتی شده شما نگران نباش و مذاکره ما برای شکایت فیفا بوده و حتی از ایتالیا برای او پیامک فرستادم. بعد از برتری در شهرآورد با مدیر تیم صحبت کردم که اگر شرایط پرتکول بهداشتی اجازه می‌دهد با اعضای هیات مدیره به رختکن برویم و پاداش بازیکنان را بدهیم که ایشان گفتند بهتر است سر تمرین حضور پیدا کنیم.

وی با گلایه از مجیدی توضیح داد: اینکه می‌گویند منتظر بودیم استقلال به سپاهان ببازد تا خوشحال شویم، تهمت بزرگی است و مجیدی برای همین پستی که منتشر کرده باید به کمیته انضباطی باشگاه برود. ایشان مدعی است که فهرست بازیکن جدید داده و حالا او بگوید به چه فردی فهرست داده که ما نمی‌دانیم. ۲ ماه است از او خواسته‌ام فهرست بدهد اما لیستی نداد و خودم شروع کردم به تمدید قرار بازیکنان. هواداران بدانند با ۶ بازیکن خوب ایران مذاکره کردیم و نمی‌توانیم منتظر بمانیم و بازیکنان از دست بروند.

مدیرعامل استقلال، گفت: وقتی منصوب شدم مجیدی یک تبریک به من نگفت. برادرم فوت کرد به من تسلیت نگفت. به دفترم نیامد و من پیش او رفتم. هر وقت به تمرین رفتم از اتاقش بیرون نیامد. از او لیست خواستم اما چیزی دریافت نکردیم. واقعا برخی حرف‌ها خنده‌دار است. مجیدی سرمربی تیم است و از خانواده استقلال محسوب می‌شود، اما متنی که در فضای مجازی منتشر کرد، حتی یک بند آن صحت ندارد.

این مدیر ورزشی ادامه داد: بعد از باخت فولاد و چند مساوی متوالی از فرهاد حمایت کردم. مدیرعامل باشگاه هستم و به فردی اجازه نمی دهم در اختیاراتم دخالت کند. در آستانه فینال جام حذفی هستیم و حق هواداران است که امسال به جام برسد. بازهم اعلام می‌کنم سرمربی باید به کارش ادامه دهد و در فهرستی که به آسیا ارسال کردیم نام کادر فنی ثبت شده و اگر می‌خواستیم مربی جدید بیاوریم که نام ایشان را ارسال نمی‌کردیم. با همین نفرات و اضافه کردن چند بازیکن باید قهرمان آسیا شویم و این انتظار من است.

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: مجیدی بیاید صحبت کنیم و توضیح بدهید چرا آن پست را گذاشته است. تا پایان لیگ قهرمانان آسیا عملکرد او بررسی می‌شود و چنانچه نتایج خوب در فینال جام حذفی و آسیا بگیرد ادامه می‌دهد، اما حق باشگاه است با دیگر مربیان مذاکره کند.

وی در خصوص اینکه سازمان بارزسی اعلام کرده استراماچونی نمی‌تواند سرمربی استقلال شود، گفت: سازمان بازرسی این صحبت را نگفته است، اما این مربی ایتالیایی با تیم قرارداد دارد و اگر به ایران بیاید، یک میلیون یورو به سود ما خواهدبود.

سعادتمند به ناراحتی هواداران استقلال به قهرمان نشدن در لیگ اشاره کرد و گفت: ۶ سال این مردم منتظر قهرمانی در لیگ هستند. حتی قهرمانی در آسیا هم حق طبیعی است. اگر نتایج خوب باشد با فرهاد ادامه می دهیم و مناسب نباشد گزینه‌ دیگر صحبت می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود گزینه مدنظر باشگاه استقلال برای سرمربیگری هم اکنون در تهران است، گفت: هیچ مذاکره‌ای با مربیان داخلی نداشته‌ام.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha