امسال ۲۳ هزار مشترک جدید در استان فارس از گاز طبیعی بهره‌مند شدند

شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز فارس از پیوستن ۲۳ هزار مشترک و مصرف کننده جدید گاز طبیعی به جمع بهره برداران گاز در این استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و بیان داشت : اشتراک پذیری‌های صورت‌گرفته در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی بوده و تعداد مشترکین گاز طبیعی در استان فارس را به یک میلیون و ۵۳۷ هزار رسانده است.

غلامعباس حسینی روز شنبه با بیان اینکه هم‌اکنون یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۹۴۰ خانوار شهری  از گاز طبیعی بهره مند هستند افزود:  ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۳۰۵ هزار و ۹۶ خانوار روستایی، معادل ۸۸.۱۶ درصد از جمعیت روستایی فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

حسینی تاکید کرد : با اتمام طرح های در دست اجرا در فارس تا سال ۱۴۰۰  ، ضریب گازرسانی شهری در  این استان  به ۱۰۰ درصد می رسد.

مدیر عامل گاز استان فارس از برنامه ریزی برای گازرسانی به ۱۵۳ روستا در سال جاری و إتمام کار گاز رسانی به ۴ شهر دیگر استان خبر داد و افزود: با توجه به تلاش برای رونق و جهش تولید و ضرورت اطمینان بخشی در حوزه تأمین انرژی پایدار در همه جغرافیای استان فارس ، تلاش‌ها برای توسعه شبکه و متصل نمودن ۱۵۳ روستای استان به گاز طبیعی در سال جاری متمرکز شده است.

حسینی با اشاره به اینکه با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته طرح‌های گازرسانی به ۲۹۳ روستا در استان به بهره برداری رسید افزود: امسال نیز با طراحی و تأمین منابع مالی و کالا، عملیات گازرسانی به ۱۵۳ روستا در برنامه کاری قرار گرفته و زمینه ساز تحول و توسعه پایدار در مناطق فاقد گازرسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا کنون با اجرای بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی روستایی و نصب بیش از ۳۰۵  هزار و ۹۶ علمک گاز روستایی ۲ هزار ۵۶ روستای استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند و ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی استان به ۸۸.۱۶ درصد رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها