۱۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84061211
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست ثبت احوال: ۶۰۰ نوزاد در خمین متولد شد

خمین - ایرنا - سرپرست ثبت احوال خمین گفت: ۶۰۰ واقعه ولادت در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان به ثبت رسید.

« علیرضا احمدی» روز پنجشنبه در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی خمین ایرنا افزود: ولادت‌های ثبت شده شامل ۴۱۱ مورد در شهر و ۱۸۹ مورد در روستا بوده است. 
وی، با اشاره به اهمیت رشد جمعیت جوان کشور اظهار داشت: رشد با برنامه جمعیت نقش مهمی در توسعه کشور خواهد داشت.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری خمین نیز در این کارگروه گفت: سیاست‌های رشد جمعیت که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار دارد، با جدیت در این شهرستان پیگیری شود.
« حسن انصاری»، کاهش نرخ باروری و پیر شدن جمعیت را تهدیدی جدی برای جامعه دانست و ادامه داد: پیرشدن جمعیت یک کشور آسیب‌های بسیار جدی به همراه دارد.
وی بیان کرد: هرم جمعیتی جامعه به سمت پیری به پیش می‌رود و برای جلوگیری از ادامه این روند باید فرهنگ سازی مناسبی صورت گیرد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری خمین گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در سیاست‌های جمعیتی بر برنامه‌ریزی منظم در کنار شاخص های تولید، اشتغال، فرهنگ، اقتصاد و سایر بخش‌ها است.
انصاری با اشاره به هفته ملی کودک افزود: الگوسازی شهدا و شخصیت‌های مهم کشور برای کودکان در دستور کار کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خمین قرار گیرد.
نماینده مراکز کانون پرورش فکری کودک ونوجوان خمین نیز از اجرای بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با هفته ملی کودک در این شهرستان خبر داد.
 «فاطمه عبدی» افزود: این برنامه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا در فضای مجازی و با محوریت موضوع عاشورا اجرا می شوند.
وی آشنایی کودکان با آداب و رسوم مذهبی و عزادری در مناطق مختلف، مسابقه مداحی، مسابقه ادبی اگر من پدر یا مادر بودم، قصه گویی اعضا با موضوع کودک و عاشورا، چالش ادبی، پویش ماسک من، مسابقه نقاشی و چالش عکس شخصیت‌های برجسته از جمله برنامه‌های کانون پرورش فکری خمین همزمان با هفته ملی کودک است.
عبدی ادامه داد: شعار امسال هفته ملی کودکان «آینده را باید ساخت » است و هدف از برگزاری برنامه‌های این هفته، ایجاد فرصتی مناسب برای جلب نگاه و توجه اقشار مختلف به سنین نونهالی و احترام به حقوق انسانی و قانونی آنان است.
خمین در جنوب استان مرکزی، ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است و ۲۳ هزار نفر از جمعیت این شهرستان جوان هستند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha