۲۷ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84151657
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرانسوی ها با واکسن کرونا به استقبال کریسمس می روند

تهران- ایرنا- در آستانه آغاز سال نو میلادی، فرانسه که در استراتژی واکسیناسیون کرونا، دقت را به سرعت ترجیح داده، نخست وزیر این کشور از انجام واکسیناسیون کرونا در این کشور در چند مرحله زمانی (اواخر دسامبر، فوریه و مارس) پس از اخذ مجوز از آژانس دارویی اروپا و تایید مقامات بهداشتی فرانسه خبر داده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا؛ ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه از انجام واکسیناسیون کرونا در فرانسه در پنج مرحله زمانی و از دریافت نزدیک به  ۱.۱۶ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ قبل از پایان سال و نزدیک به ۷۰۰ هزار دوز مازاد در ژانویه خبر داده است؛ فرانسه حدود ۲۰۰ میلیون دوز را برای واکسیناسیون ۱۰۰ میلیون نفر سفارش داده است.

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس افزود: انگلیس، ایالات متحده و کانادا کمپین واکسیناسیون کرونای خود را آغاز کرده اند، اما به گفته ژان کاستکس، اگرچه فرانسه از چند هفته گذشته درصدد تدارکات کارزارهای واکسیناسیون کرونا خود بوده است، اما اولین دوزهای واکسن فایزر بیون تک Pfizer / BioNTech در اواخر دسامبر به گروه های آسیب پذیر تزریق می شود.

این رسانه فرانسوی تصریح کرد: دولت منتظر چراغ سبز مقامات بهداشتی قبل از اجرای استراتژی واکسیناسیون خود در چهار تاریخ زمانی تعیین شده قبل از فصل بهار است.

مجوز از آژانس دارویی اروپا

اوئست فرانس ادامه داد: آژانس دارویی اروپا (EMA) در ۲۱ دسامبر برای تأیید مجوز واکسن فایزر بیون تک/ Pfizer-BioNTech تشکیل جلسه می دهد. اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرده بود که در صورت اعطای این مجوز، کشورهای مختلف اتحادیه اروپا می توانند اقدامات واکسیناسیون خود را در همان روز آغاز کنند.

اولین واکسن های کرونا در پایان دسامبر تزریق می شود

اوئست فرانس نوشت: کمپین واکسیناسیون کرونا در فرانسه به محض اخذ مجوز از آژانس دارویی اروپایی و تایید مقامات بهداشتی فرانسه آغاز خواهد شد.

این رسانه فرانسوی به نقل از ژان کاستکس اعلام کرد که اولین واکسیناسیون کرونا "از هفته آخر دسامبر" انجام می شود.

این کمپین به منظور رعایت فاصله زمانی ۲۱ روزه بین دو دوره تزریق مورد نیاز واکسن کرونا، طی یک بازه زمانی شش تا هشت هفته ای انجام خواهد شد.

 نخست وزیر فرانسه یادآور شد:  افرادی که به دلیل سن و بیماری های زمینه ای در معرض خطر شدیدترین حالت کووید ۱۹ هستند، در الویت تزریق این واکسن قرار دارند.

دریافت دوزهای مازاد واکسن کرونا در ژانویه و ورود واکسن مدرنا/ Moderna

واکسن مدرنا/ Moderna در ابتدای سال ۲۰۲۱ ممکن است تأیید شود. آژانس دارویی اروپا اعلام کرده است که در ۱۲ ژانویه پرونده مجوز این واکسن دوم را بررسی خواهد کرد.

ژان کاستکس در مورد واکسن فایزر بیون تک/ Pfizer-BioNTech بیان کرد: ما باید حدود ۵ یا ۶ ژانویه ۶۷۷ هزار و سپس در ماه فوریه حدود ۱.۶ میلیون دوز مازاد واکسن کرونا دریافت کنیم.

مرحله دوم واکسیناسیون در فوریه و مارس

اوئست فرانس  در ادامه نوشت: انتظار می رود مرحله دوم واکسیناسیون کرونا طی دو هفته آخر فوریه آغاز شود و نزدیک به ۱۴ میلیون نفر با اولویت سالخوردگان و افراد دارای بیماری های زمینه ای و همچنین برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی را تحت پوشش قرار می دهد.

« اولیویه وران» وزیر بهداشت فرانسه گفت: این مرحله از اکسیناسیون با توجه به سرعت تحویل واکسن های مختلف و همچنین با توجه به رده های سنی انجام می شود.

اوئست فرانس نوشت: مرحله واکسیناسیون عموم مردم باالویت افراد بالای ۷۵ سال، سپس بالای ۶۵ سال و سرانجام بالای ۵۰ سال و کادر درمانی بهداشتی انجام می شود.

واکسیناسیون عموم مردم در بهار

نخست وزیر فرانسه در مجلس نمایندگان اعلام کرد که قرار است مرحله واکسیناسیون عموم مردم "از فصل بهار" آغاز شود؛ در این مرحله ۵۰ میلیون نفر به دسته های اولویت دار تقسیم می شوند.

دولت فرانسه پیش تر همزمان با آغاز واکسیناسیون کووید - ۱۹ در انگلیس و روسیه، برنامه راهبردی واکسیناسیون خود را اعلام کرده بود که بر اساس آن، دقت نظر به جای شتابزدگی حائز اهمیت است؛ امری که مورد تایید جوامع علمی واقع شده است.

بر اساس آخرین آمار منتشره از سوی وب سایت ورد میترز؛ فرانسه با بیش از دو میلیون و ۴۰۹  هزار مبتلایان به کووید ۱۹ و بیش از ۵۹ هزار جان باخته ناشی از آن، در رتبه پنجم کشورهای جهان و رتبه دوم اروپا قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha