مرکز پیوند قلب در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، راه‌اندازی مرکز پیوند قلب در استان را یکی از برنامه های این دانشگاه دانست و گفت: تمام اقدامات لازم برای ایجاد این مرکز انجام شده است.

به گزارش ایرنا؛ دکتر «محمودرضا مرادی» روز شنبه در نشست بررسی اقدامات انجام شده در زمینه راه اندازی مرکز پیوند قلب در کرمانشاه، افزود: کرمانشاه در زمینه پیوند از استان‌های پیشرو در کشور است و پیوند کلیه و همچنین  پیوند مغز استخوان سالهاست که توسط پزشکان مجرب و کارآمد استان با موفقیت انجام می شود، پیوند قرنیه در بیمارستان امام خمینی (ره) نیز از دیگر موارد مطرح در این زمینه در استان است.  

او گفت: باید امکانات و زیرساخت های مورد نیاز در خصوص راه اندازی مرکز پیوند قلب را تقویت نماییم و تمام تلاش خود را بکار گیریم تا استان کرمانشاه به عنوان مرکزیت غرب کشور شناخته شود.

وی اظهارداشت: تهیه لیست انتظار پیوند قلب و اعلام ماهیانه بیماران نیازمند به پیوند به معاونت درمان دانشگاه باید در اولویت کارها قرار گیرد.

هماهنگی گروه قلب با وزارتخانه جهت اعزام متخصص نارسایی قلب و پیگیری آن در اسرع وقت و همچنین  هماهنگی با سایر استان های همجوار برای تشکیل لیست انتظار پیوند قلب از جمله مصوبات این جلسه بود.

در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت اکنون بیش از سه هزار تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

بیمارستان امام علی (ع) به عنوان مرکز تخصصی درمان بیماران قلبی نیز در شهر کرمانشاه اکنون فعالیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها