نخستین محصول تولیدی پتروشیمی هگمتانه در بازار عرضه شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل پتروشیمی هگمتانه همدان گفت: پس از یک ماه واکاوی محصول خروجی این پتروشیمی، نخستین محصول تولیدی پودر پی.وی.سی با درجه پزشکی و دارای استانداردهای جهانی در بازار فروش عرضه شد.

«ناصر شمخانی» روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین محموله این محصول امروز آماده و برای ارسال به کارخانه مورد نظر بارگیری شد.

وی با تاکید بر اینکه تامین خوراک اولیه این پتروشیمی از دغدغه‌های این مجموعه محسوب می‌شود، اظهار داشت: قرار بود خوراک اولیه از واحدهای تولید کننده وی.سی.ام (VCM) پتروشیمی اروند و قدیر تامین شود که تا کنون هیچ قراردادی در این رابطه منعقد نشده است.

شمخانی تاکید کرد: اگر خوراک این پتروشیمی تامین نشود، روند تولید پی.وی.سی دچار مشکل خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه برای نخستین بار در کشور پودر پی.وی.سی با درجه پزشکی استاندارد تولید می‌کند، بیان کرد: یک ماه تولیدات ما برای رسیدن به استانداردهای جهانی واکاوی و سرانجام محصول نهایی برای استفاده در حوزه پزشکی تولید و عرضه شد.

مدیرعامل پتروشیمی هگمتانه تصریح کرد: ما تلاش کردیم با قدرت وارد بازار شویم و با ارائه محصول دارای استانداردهای جهانی، نیاز مشتریان را تامین کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اشتغالزایی اولیه این پتروشیمی ۲۰۰ نفر بود که با راه اندازی واحدهای جدید، فرصت های شغلی مجتمع به ۳۰۰ نفر افزایش یافت.

شمخانی تاکید کرد: نزدیک به ۹۰ درصد از نیروهای شاغل در پتروشیمی هگمتانه از نیروهای بومی استان همدان هستند و با توجه به تخصصی بودن اشتغال در این حوزه، به کارگیری نیروهای متخصص ضروری است.

مجتمع پتروشیمی هگمتانه با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، ۶ دی ماه امسال در یک ارتباط تصویری و با دستور رییس جمهوری به بهره برداری رسمی رسید.

مجتمع پتروشیمی هگمتانه بزرگترین واحد تولیدی استان همدان است که محصولی کم نظیر به نام پی وی سی با درجه پزشکی تولید می‌کند و ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن محصول را دارد. 

مجتمع هگمتانه نخستین پتروشیمی کشور در تولید پی وی سی با درجه پزشکی است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha