استاندار: میزان صادرات البرز به مرز یک میلیارد دلار رسید

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که امسال یک میلیارد دلار صادرات در استان هدفگذاری کرده بودیم که تاحدود زیادی محقق شده است.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه  در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: با عزمی که شکل گرفت و بستری که برای تعامل مدیران  برای همراهی با تولید و صنعت و صادرات استان مهیا شد، اکنون شاهد توفیقات ارزشمندی هستیم.
وی اضافه کرد: بر این اساس بسیاری از موضوعات زیرساختی و همچنین امور مالیاتی و بیمه به واسطه همگامی با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران تسهیل شده و اکنون موارد دیگری مطرح است.
شهبازی با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا و تحریم های ناجوانمردانه علیه مردم ایران، گفت: گشایش آزادراه غدیر به عنوان آزادراه جنوبی تهران و البرز برای انتقال بار و کالا از شهرک های صنعتی و اصلاح سیستم توزیع استان بسیار مفید واقع شد.
وی افزود:  همچنین طی مکاتبه ای با رییس جمهوری درصدد هستیم از فرودگاه پیام مسیری به آزادراه غدیر داشته باشیم.
استاندار البرز با بیان اینکه با توجه به تجربیاتی که در سال سخت ۹۹ کسب کردیم به دنبال برنامه ریزی دقیق برای تولید، صادرات و صنعت در البرز هستیم خاطر نشان کرد:  امید است در سال ۱۴۰۰ با بهره برداری از خرد جمعی تصمیم گیری و تصمیم سازی بسیار خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه رینگ سراسری شبکه گاز استان در حال تکمیل است گفت: این امر مهم در جهت تامین گاز پایدار خانگی و صنعتی بسیار حائز اهمیت است.

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات زیر ساختی صورت گرفته در استان اشاره و خاطر نشان کرد:  عملیات اجرایی نخستین  پست ۴۰۰ کیلوولت البرز در باغستان کرج آغاز شده  که این پروژه مهم حدود ۵۰ درصد پیشرفت دارد .

وی افزود:  پست بعدی نیز در زکی آباد پیش بینی شده  که این اقدامات نیز با هدف تامین نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین خانگی صورت گرفته است.
استاندار البرز گفت:  در خصوص تامین آب و استفاده از پساب و ساماندهی فاضلاب استان نیز هفته گذشته در دیدار با وزیر نیرو رینگ سراسری شبکه آب استان را مطرح کرده و با نظر مساعد ایشان مواجه شدیم.

وی ادامه داد: همچنین طی تعاملی که صورت گرفت و با پیگیری های مجدانه، مشکلات شهرک صنفی شیخ آباد نیز پس از سال های طولانی، حل شد.

شهبازی  استقرار دفاتر مرکزی ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی البرز و اختصاص مالیات و عوارض آنها به استان را از دیگر موضوعات مهم در استان مطرح و گفت: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری، همجواری با فرودگاه پیام، ریل راه آهن و آزادراه غدیر فرصت های بسیاری هستند که مهیا شدند و باید برای نهایت بهره برداری از این امکانات برنامه ریزی کنیم.

وی ضمن تاکید بر واگذاری سریع تر شهرک امید البرز به عنوان یک فرصت طلایی برای سرمایه گذاران افزود: بسیار تمایل داشتیم که نمایشگاه بهاره البرز امسال در نمایشگاه دائمی استان برگزار  و برای این امر هر گونه همراهی که نیاز بود انجام دادیم و اکنون در انتظار انجام تعهدات بخش خصوصی هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha