کودکان بالای ۶ سال خانه‌های بهزیستی  دراصفهان مرخصی می‌روند

اصفهان – ایرنا – سرپرست معاونت امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی اصفهان از مهیا شدن امکان استفاده کودکان و نوجوانان بالای ۶ سال خانه‌های شبانه‌روزی بهزیستی از مرخصی در ایام نوروز با هماهنگی ستاد کرونا خبر داد.

عبدالرضا اسماعیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه سال گذشته به دنبال بحران شیوع ویروس کرونا از خروج و مرخصی کودکان  و نوجوانان زیرپوشش مراکز نگهداری بهزیستی ممانعت شد؛ امسال این امکان برای دختران و پسران بالای ۶ سال فراهم شد.

وی اضافه کرد: این کودکان می‌توانند برای مدت محدود از مرخصی نوروزی و امکان دید و بازدید با بستگان و اقوام خود استفاده کنند.

سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی اصفهان افزود: پس از اتمام مرخصی باید با هزینه بهزیستی و خانه‌های کودک و نوجوان ابتدا آزمایش کرونا انجام بدهند و در صورت منفی بودن به خوابگاه‌های خود بازگردند و در غیر این صورت مدتی را در قرنطینه سپری کنند.

 اکنون در ۳۹ خانه کودک و نوجوان بهزیستی ۵۰۰ مددجو زیر ۱۸سال با رعایت تمهیدات بهداشتی و تا زمان بهبود اوضاع حضور دارند.

اسماعیلی با اشاره به ادامه‌دار بودن شرایط شیوع کرونا افزود: هرگونه پذیرش در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی شامل خوابگاه‌ها و شیرخوارگاه با قرنطینه کردن افراد و انجام آزمایش صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: در ایام نوروز پایگاه‌های اورژانس اجتماعی بهزیستی در تمام نوبت‌های کاری به ارائه خدمات مددکاری به افراد در معرض آسیب می‌پردازند.

سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی اصفهان درباره حمایت‌های بهزیستی از زنان سرپرست خانوار گفت: توانمندسازی این افراد با ارتقای مهارت‌های اجتماعی آنها در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به مشکلات بهزیستی در سالی که در حال اتمام است امکان مهیا کردن شرایط بازاریابی و ایجاد نمایشگاه برای تولیدات آنها مقدور نیست.

اسماعیلی افزود: بهزیستی از برخی تولیدات زنان سرپرست خانوار از جمله اجناس تولیدی آنها شامل کاورهای اورژانس اجتماعی، لباس مددجویان خانه‌های کودکان و نوجوان و مراکز شبانه روزی برای حمایت اقتصادی از آنها خریداری و  استفاده می‌کند.

 در استان اصفهان حدود ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد و حدود ۷۰ هزار نفر آنان زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند.  

حدود ۱۰۸ هزار معلول زیر پوشش بهزیستی استان اصفهان هستند که از این تعداد ۲۹ هزار معلول جسمی حرکتی، ۲۴ هزار معلول ذهنی، ۱۲ هزار معلول اعصاب و روان، ۱۳ هزار معلول شنوایی، هفت هزار معلول بینایی و ۲۱ هزار سالمند هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha