عیسی شریفی و همدستانش به ۵۷ سال حبس محکوم شدند

تهران - ایرنا - روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از تأیید حکم «عیسی شریفی»، «محمود سیف»، «محمود خاکپور» و «مسعود مهردادی» در مجموع به ۵۷ سال زندان در ارتباط با پرونده موسوم به «گروه اقتصادی یاس» در دیوان عالی کشور خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان قضایی نیروهای مسلح، در این اطلاعیه آمده است: رأی صادره دادگاه نظامی تهران درباره پرونده موسوم به گروه اقتصادی یاس به تأیید دیوان عالی کشور رسید.
بر اساس دادنامه صادره از دیوان عالی کشور، چهار نفر از متهمان پرونده به اتهام مشارکت در کلاهبرداری باندی، مشارکت در پولشویی و برداشت و تصاحب غیرقانونی وجوه به دو تا ۳۰ سال حبس تعزیری به شرح ذیل محکوم شدند.
۱ - متهم محمود سیف: ۳۰ سال حبس تعزیری - جزای نقدی - استرداد وجوه تحصیلی
۲ - متهم عیسی شریفی: ۲۰ سال حبس تعزیری- جزای نقدی - استرداد وجوه تحصیلی
۳ - متهم محمود خاکپور: ۵ سال و شش ماه حبس- ۴۰ ضربه شلاق تعزیری- جزای نقدی - رد مال
۴ - متهم مسعود مهردادی: ۲ سال حبس تعزیری
حکم صادره نسبت به ۳ متهم دیگر پرونده نقض و جهت رسیدگی به شعبه هم‌عرض ارجاع شده است.
همچنین تاکنون مبلغ ۵ هزار و ۸۵۳ میلیارد و ۵۳۰ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۷۰۶ ریال بدهی متهمان در قالب املاک و مستغلات بر اساس ارزش زمان وقوع جرم (سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵) به بیت المال مسترد شده است.

عیسی شریفی معاون شهرداری تهران در دوران «محمدباقر قالیباف» بود که در سال ۱۳۹۶ به اتهام فساد در پرونده «هلدینگ مالی یاس» بازداشت شد. این هلدینگ که وابسته به یکی از نهادهای نظامی کشور بود، پس از افشای فساد منحل و شماری از مسئولانش نیز به اتهام همدستی با شریفی در اتهامات مطروحه بازداشت شدند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha