چابک‌سازی ایران‌ایر در سال ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از ضرورت انجام اصلاحات ساختاری حقوقی، مالی و مدیریتی در ایران‌ایر خبر داد و گفت: به‌طور قطع اگر سازمان‌دهی خوب  انجام و سازوکارهای لازم اعمال شود، این شرکت متحول خواهد شد و می‌تواند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» افزود: ایران‌ایر یکی از ثروت‌های ملی کشور است.

وی بیان‌داشت: این شرکت چندین سال در زمره خصوصی‌سازی قرار گرفته بود، اما از آنجایی که شرایط برای خصوصی‌سازی این شرکت مهیا نبود و آنچه در عمل داشت اتفاق می‌افتاد به ایران ایر لطمه می‌زد، بنابراین تلاش کردیم و دولت هم موافقت کرد تا آن را از فهرست خصوصی‌سازی خارج کنیم.

اسلامی تصریح‌کرد: هدف این بود که بتوانیم عملیات مهندسی و فنی، حقوقی و مدیریتی در آن انجام دهیم، به گونه‌ای که این شرکت را به یک شرکت هواپیمایی چابک و کارآمد تبدیل کنیم تا در قالب یک هلدینگ که هر بخش از آن بتواند به عنوان یک شرکت به صورت درآمد و هزینه عمل کند و با نوسازی ساختاری و کیفی سازی سرمایه‌های انسانی‌اش، بازدهی بیشتری داشته باشد.

وی گفت: اگر در ایران‌ایر اصلاحات ساختاری حقوقی، مالی و مدیریتی انجام نشود، خودبه‌خود با آن روندی که اصل ۴۴ برای خصوصی‌سازی دارد، مشکل پیدا خواهد کرد.

اسلامی خاطرنشان‌کرد: به همین دلیل نیز دولت موافقت کرد و ما نیز فرصت گرفتیم که این بازسازی و نوسازی را انجام دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha