استاندار فارس: کارگروه رفع موانع تولید استان فعالیت موثرتری داشته باشد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها ضرورت دارد که کارگروه رفع موانع تولید استان فعالیت موثرتری داشته باشد.

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان در شیراز، با اشاره به فعالیت این کارگروه طی سال‌های اخیر افزود: از سال ۹۴ تاکنون ۳۸۷ جلسه این کارگروه در استان برگزار شده و طی آن مشکلات ۲ هزار و ۳۲۶ واحد صنعتی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین این جلسات به تصویب سه هزار و ۲۶۳ مصوبه منتهی شده که ۵۲ درصد آنها اجرایی شده و ۲۱ درصد نیز در دست اقدام است و مابقی مصوبات نیز باید هرچه سریع تر اجرایی شود.
او اظهار داشت: ۴۲ درصد مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به مسائل بانکی، ۴۶ درصد مرتبط با دستگاه‌های خدمات رسان، هفت درصد مسائل مالیاتی و پنج درصد نیز امور تامین اجتماعی بود.
استاندار فارس گفت: برخی مشکلات واحدهای تولیدی، حقوقی و قانونی است که نیاز به اصلاح قوانین دارد و برخی نیز به بخشنامه‌ها، آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌ها مربوط است که در هیات دولت قابل اصلاح هستند.
رحیمی افزود: کارگروه رفع موانع تولید در استان کوشیده تا با برقراری ارتباط موثر با نمایندگان استان در مجلس، پیشنهادهای لازم را برای اصلاح چنین قوانینی ارائه دهد.
او اضافه کرد: مشکلات مربوط به بخشنامه‌ها، آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌ها نیز از طریق  هیات دولت، معاونین رئیس‌ جمهوری و وزرا پیگیری خواهد شد.
استاندار فارس افزود: برخی مشکلات واحدهای تولیدی نیز بر اساس اختیاراتی که به استان و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تفویض شده قابل حل است.
رحیمی، با اشاره به راه اندازی کارگروه خبرگان بانکی به عنوان زیر مجموعه کارگروه رفع موانع تولید افزود: تصمیمات این کارگروه فصل الخطاب اختلاف‌های بین مشتریان و بانک‌ها است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha