"بازرگان" پایلوت مدیریت یکپارچه پایانه های مرزی کشور شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مرز بازرگان پایلوت مدیریت یکپارچه پایانه های مرزی کشور شد، گفت: این مرز برای اجرای این طرح آماده سازی فیزیکی شده است.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طبق تصمیم شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای متولی مدیریت یکپارچه پایانه های مرزی کشور شده و مرز بازرگان در این خصوص به عنوان پایلون در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: اقدامات لازم جهت انتقال درب صادرات از صفر مرزی بازرگان به محوطه سالن تجاری با هزینه ای بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال و اقداماتی نظیر بهسازی و  مرمت اساسی ابنیه، تاسیسات برقی و مکانیکی سالن مذکور و محوطه آن آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: به‌روز ترین تجهیزات تاسیسات برودتی و گرمایشی و نیز زیرساخت های پیشرفته شبکه و دیتا در این پایانه اجرایی می شود.

شکری اظهار کرد: در کنار اقداماتی همچون مرمت اساسی نسبت به روز رسانی گیت های زون تجاری و تجهیزات آنها، مرمت و رنگ آمیزی جداول، فنس کشی در محدوده درب ترانزیتی جدید اقدام شده است.

وی گفت: انتظار می رود با اتصال سیستمی مجموعه ها و پشتیبانی های پایانه مرزی بازرگان شامل تیرپارک آنا وطن و سایر مجموعه های پشتیبانی و لجستیکی پس کرانه و اقداماتی که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای سالن تجاری پایانه مرزی بازرگان انجام شده شاهد گامی بزرگ در جهت روان سازی و تسهیل در تردد و ترانزیت بزرگترین پایانه مرزی کشور باشیم.

مرز بازرگان که بیش از ۹ دهه از فعالیت آن می گذرد، یکی از مهمترین مرزهای زمینی کشور به شمار می رود.

این مرز در ورودی کشور از ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha