۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84300360
۰ نفر

برچسب‌ها

پاپ خواستار تنش زدایی میان روسیه و اوکراین شد

تهران-ایرنا- پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واکنش به گزارش هایی درباره افزایش حضور نظامی مسکو در دریای سیاه، خواستار تنش زدایی بین روسیه و اوکراین شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: پاپ در گردهمایی عمومی میدان سنت پیتر گفت با «نگرانی عمیق» اتفاقات چند منطقه در شرق اوکراین را که در چند ماه اخیر شاهد نقض چند باره آتش بس بوده است، دنبال می کند.

وی گفت: با وحشت زیاد افزایش تحرکات نظامی را مشاهده می کنم.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین ابراز امیدواری کرد «از تنش جلوگیری» و «صلح و آشتی دوباره» برقرار شود.

پاپ گفت: قویا امیدوارم که از تشدید تنش ها جلوگیری شود و برعکس، اعتماد دوباره و آشتی و صلح که بسیار ضروری و خواسته ما است برقرار شود.

تارنمای هیل درباره اظهارات پاپ نوشت: این سخنان به دنبال گزارش  روز شنبه خبرگزاری رویترز درباره افزایش حضور نظامی روسیه در دریای سیاه و اعزام دو ناو جنگی و ۱۵ کشتی کوچک به این منطقه در بحبوجه تنش ها با اوکراین مطرح شد.  

این رسانه افزود: روسیه حضور نظامی خود در مرز اوکراین را در هفته های اخیر و همزمان با تشدید درگیری ها در شرق اوکراین با جدایی طلبان طرفدار روسیه افزایش داده است.

دولت جو بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که تحریم هایی را علیه روسیه به خاطر دخالت در هک شرکت سولار ویندز، عملیات نفوذ خارجی در انتخابات های آمریکا و برخی نگرانی های دیگر اعمال می کند. دولت آمریکا همچنین ۱۰ دیپلمات روس را اخراج کرده است.

مسکو در واکنش به این اقدام دولت بایدن روز جمعه خواستار خروج ۱۰ دیپلمات آمریکایی از روسیه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha