شتاب انتشار ویروس کرونا، محدودیت‌های شدیدی را در قزوین رقم زده است

قزوین - ایرنا - جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: شتاب انتشار ویروس کرونا در سطح استان باعث شده تا محدودیت‌های شدیدی را تا پایان هفته جاری اعمال کنیم.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی عصر دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین که با حضور ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه با رسیدن آمار تعداد بستری شدگان استان به ۶۷۰ مورد، به ناچار باید به سمت استفاده از تخت‌های استقرار یافته در بیمارستان صحرایی برویم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با اعمال محدودیت‌های شدید که از هفته گذشته آغاز شده تا پایان این هفته شاهد کاهش روند شیوع این ویروس در سطح استان باشیم، تصریح کرد: اگرچه تاکنون ۹۵ درصد از مصوبات ستاد کرونا استان با همراهی و همکاری مردم به مورد اجرا گذاشته شده اما متاسفانه با وجود بسته بودن بازار و اصناف سطح شهر بازهم شاهد تردد بی شمار خودروها در سطح خیابان‌ها هستیم.

وی ادامه داد: در خصوص اعمال محدودیت‌های ترددی، خوشبختانه با همکاری کانون مساجد استان، تمامی مساجد این هفته به طور کامل تعطیل شده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، به غیر از بخش مواد غذایی از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح استان تعطیل اعلام شده است.

حبیبی، سلامت مردم را اولویت تمامی کارها دانست و افزود: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا حتی حضور کارمندان دولت را در تجمعات ممنوع اعلام کرده و در صورت مشاهده، متخلفان به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.

وی به طرح منطقه بندی محلات قزوین اشاره و یادآور شد: این شهر به ۳۷ محله تقسیم شده و برای هر محله یک مدیر نظارتی به همراه یک قاضی در نظر گرفته شده تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدام به پلمب واحدهای صنفی متخلف کنند.

حبیبی با اشاره به وجود ۱۳۰ هزار سالمند این استان، تصریح کرد: با توجه به اینکه این گروه سنی در فاز دوم واکسیناسیون قرار دارند و اینکه ۷۰ تا ۷۵ درصد از تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان مربوط به این گروه بوده، توصیه می‌شود وزارت بهداشت سهم مورد نیاز واکسن این تعداد از افراد جامعه را در اختیار استان قرار دهد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین اضافه کرد: طرح مراقبت در منزل که از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین به صورت پایلوت کشوری اجرایی شده به خوبی مورد استقبال شهروندان قزوینی قرار گرفته اما تنها مشکل این بخش کمبود کپسول‌های اکسیژن است که هرچند تعداد قابل توجهی از سوی خیران استان خریداری و تحویل دانشگاه علوم پزشکی شده اما پیشنهاد می‌شود وزارت بهداشت از محل اعتبارات ستاد کرونا، اعتباراتی را برای خرید و توزیع آن در بین استان‌ها تخصیص دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha