صدرنشینی سپاهان در لیگ برتر فوتبال

تهران- ایرنا- تیم فوتبال سپاهان اصفهان با برتری یک بر صفر برابر نساجی مازندران در هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، صدرنشین شد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های فوتبال نساجی مازندران و سپاهان اصفهان در چارچوب هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، پنجشنبه شب به قضاوت سید رضا مهدوی در ورزشگاه وطنی قائمشهر برگزار شد.
دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که شرایط کاملا متفاوتی با یکدیگر در جدول رده‌بندی لیگ برتر دارند؛ سپاهان اصفهان به مدد تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس برای حفظ خود در صدر جدول و قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر می‌جنگد و در سوی دیگر میدان، نساجی مازندران در رتبه پانزدهم جدول و در رقابت با سایر تیم‌های انتهای جدول برای فرار از سقوط تلاش می‌کند.

ساکت الهامی سرمربی نساجی مازندران در این مسابقه، سعید جلالی‌راد، حامد شیری، مجتبی بیژن(شاهین طاهرخانی دقیقه ۲۰)، سعید بیگی، حسن نجفی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، محمود قائدرحمتی، کریم اسلامی(حسین زامهران دقیقه ۶۳)، رضا دهقانی(علی زارع دقیقه ۷۷) و علی آل‌کثیر(سجاد آقایی دقیقه ۷۷) را به میدان فرستاد.

محرم نویدکیا سرمربی جوان سپاهان نیز در این دیدار از پیام نیازمند، محمد نژادمهدی، عزت‌الله پورقاز، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، محمد کریمی، سروش رفیع(ولسیانی دقیقه ۴۶)، احسان حاج‌صفی، محمدرضا حسینی(جلال علی محمدی دقیقه ۸۴)، محمد محبی(محمد رضا خلعتبری ۲+۹۰) و سجاد شهباززاده(یاسین سلمانی دقیقه ۷۵) استفاده کرد.

در همان ابتدای این مسابقه و در دقیقه ۶ مسابقه، دانیال اسماعیلی‌فر با دادن یک پاس دقیق، محمدمحبی را با دروازه‌بان نساجی مازندران در موقعیت تک به تک قرار داد و او جلالی‌راد را از پیش رو برداشت و ضربه خود را روانه دروازه خالی کرد اما در کمال ناباوری توپ به تیرک دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

در ادامه باز هم این سپاهان بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و نفوذ به محوطه جریمه نساجی مازندران را در دستور کار قرار داده بود. در دقیقه ۲۴ احسان حاجی صفی شوت محکمی را روانه دروازه نساجی مازندران کرد اما دروازه‌بان نساجی با واکنش به موقع و خوب توپ را به کرنر فرستاد.

یک دقیقه بعد، در شرایطی که بازیکنان سپاهان با پاس های کوتاه قصد ایجاد موقعیت گلزنی داشتند، حاج صفی بار دیگر صاحب توپ شد که از فاصله تقریبا ۳۰ متری با شوت محکمی توپ را روانه دروازه نساجی کرد و این بار کاری از دست دروازه‌بان نساجی برنیامد و نخستین گل سپاهان به ثمر رسید.

در دقیقه ۳۴ بازیکنان سپاهاهن که می‌خواستند در همان نیمه نخست خیال خود را با افزایش اختلاف گل راحت کنند، از سمت چپ زمین نساجی توپ را روی دروازه ارسال کردند که ضربه سر حاج‌صفی با فاصله اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

رفته رفته نساجی مازندران موفق شد خود را در میدان پیدا کند و بر مسابقه مسلط و بازی تقریبا از حالت یک طرفه خود خارج شد. در دقیقه ۳۶ ایوب کلانتری از پشت محوطه جریمه شوت خوبی را روانه دروازه سپاهان کرد که توپ نزدیک دروازه به زمین خورد و می رفت که به گل تبدیل شود اما پیام نیازمند در لحظه آخر با یک واکنش مناسب توپ  را به کرنر فرستاد.

در وقت های اضافه نیمه نخست، امید نورافکن از سمت راست زمین نساجی به محوطه جریمه این تیم نفوذ کرد و از زوایه بسته شوتی را روانه دروازه جلالی راد کرد که با واکنش به موقع خود توپ با اختلاف اندکی به کرنر رفت.

در ادامه در شرایطی که کادر فنی دو تیم خود را برای پایان نیمه نخست و رفتن به رختکن آماده می کردند، بازیکن نساجی با یک پاس خوب آل کثیر را در موقعیت تک تک قرار داد اما نژاد مهدی پشت محوطه جریمه پیراهن آل کثیر را کشید و او را سرنگون کرد که این حرکت مدافع سپاهان با کارت قرمز داور مسابقه مواجه شد تا سپاهان نیمه دوم را ۱۰ نفره و با یک بازیکن کمتر به میدان برود.

داور در حالی این تصمیم را گرفت که بازیکنان و کادر فنی سپاهان معتقدند بودند، آل‌کثیر در موقعیت آفساد صاحب توپ شده است.

ضربه ایستگاهی بازیکنان نساجی را پیام نیازمند بدون دردسر گرفت و در نهایت داور سوت پایان نیمه نخست را به صدا درآورد.

با توجه به ۱۰ نفره شدن سپاهان، نویدکیا نیمه دوم را با یک تغییر آغاز کرد و ولسیانی را به جای سروش رفیعی به میدان فرستاد.

در نیمه دوم این نساجی مازندران بود که با یک یار بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و سعی می‌کرد و با نفوذ از جناحین و ارسال توپ‌های بلند روی دروازه سپاهان، گل خورده را جبران کند اما تلاش های این تیم تا دقیقه ۶۰ به نتیجه نرسید.

در دقیقه ۶۳، ساکت الهامی با آوردن حسین زامهران به جای کریم اسلامی یک مهاجم دیگر به مهاجمان خود اضافه کرد.  

در دقیقه ۶۹ بازیکنان نساجی توپ را پشت مدافعان سپاهان ارسال کردند که خروج پیام نیازمند و دفع ناقص وی توپ را در اختیار مهاجم نساجی قرار داد اما ضربه چیپ مهاجم این تیم از بالای دروازه خالی سپاهان به بیرون رفت.

در ادامه مسابقه نیز تلاش‌های بازیکنان نساجی به نتیجه نرسید و هر بار ضربات آخر مهاجمان این تیم در حملات پی در پی با کم دقتی به بیرون می‌رفت یا توسط پیام نیازمند دفع می‌شد و در نهایت این دیدار حساس برای دو تیم با همان تک گل نیمه نخست احسان حاج صفی به پایان رسید.

با این نتیجه سپاهان ۴۴ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس همچنان در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت. نساجی مازندران هم با این شکست، ۱۶ امتیازی و در رتبه پانزدهم جدول باقی ماند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha