تکمیل پردیس دانشکده پزشکی لارستان ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

لارستان- ایرنا- پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان فارس که مجموعه ای کامل و تجمیع شده از بخش های مختلف آموزشی، بهداشتی،درمانی، اداری، پژوهشی، خدماتی و ورزشی را شامل می شود و هم اینک با همت و مشارکت دولت و خیرین درحال اجراست برای تکمیل و بهره برداری کامل ، رقمی افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال نیاز دارد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان می گوید: عملیات اجرایی این سایت دانشگاهی که ۵۳ هکتار نیز وسعت دارد، از سال ۹۳ تاکنون و با همت و مشارکت فعال خیرین و نیک اندیشان این شهرستان آغاز شده است.

دکتر بهزاد رضایی روز دوشنبه در بازدید از این پردیس دانشگاهی در جمع خبرنگاران اظهار دشت: ساختمان ها و فضاهای فیزیکی موجود در این سایت شامل مجموعه ای کامل از بخش های مختلف از جمله اداری، دانشگاهی، آموزشی و بهداشتی، خدماتی و ورزشی است.

وی گفت: در این پردیس دانشگاهی همچنین بیش از سه هزار و ۲۰۰ مترمربع  خوابگاه دانشجویی، ۸۵۰ متر  برای ساختمان مجتمع فرهنگی ، هزار و ۴۰۰ متر برای ساختمان معاونت غذا و دارو ، سه هزارو ۲۰۰ متر مجموعه ستاد دانشکده و فضای اداری طراحی و پیش بینی شده است.

رضایی یادآور شد: همچنین یک هزار مترمربع زیربنای آموزشگاه بهورزی و هزار و ۵۰ متر نیز برای ساخت استاد سرا که هم اینک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در این سایت طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین دو جایگاه  برای نشست و برخاست بالگرد ، فضاهای ورزشی و پارک و چمن مصنوعی نیز در این سایت طراحی شده است،گفت: ساختمان هاو فضاهای موجود از ۱۰ تا بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

وی بیان کرد : یکی از برنامه های مهم و مکانیسم های لازم برای تخصیص اعتبارات دولتی و ملی نیازمند تعیین ردیف های اعتباری در بودجه سال ۱۴۰۱ است که به دنبال تامین شرایط و مقدمات لازم برای تحقق این مهم هستیم.

رضایی با بیان اینکه برخی ساختمان ها و فضاهای فیزیکی در این مجموعه دانشگاهی هم اینک به همت خیرین و نیک اندیشان با پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه در حال اجراست ، گفت: بدون شک برای تکمیل و بهره برداری از این پردیس نیازمند حمایت، همت و پشتیبانی جدی از سوی دولت، سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزارت بهداشت در سطح ملی و پشتیبانی مالی و معنوی از سوی مدیریت اجرایی در سطح استان و شهرستان هستیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان به نقش ممتاز و تعیین کننده خیرین منطقه در خرید تجهیزات پیشرفته پزشکی و مشارکت فعال آنها برای ساخت و سازهای عمرانی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان و همچنین شهرستان های خنج و اوز اشاره کرد و گفت: انتظار می رود به همان میزان که خیرین و نیک اندیشان در این گونه کارهای عام المنفعه حضوری فعال و امیدبخش دارند دولت و مجموعه وزارت بهداشت نیز همگام با خیرین برای تکمیل این سایت دانشگاهی ما را یاری دهند.

وی ادامه داد که تکمیل و بهره برداری این پردیس بسیاری از نیازها و خدمات بهداشی، درمانی و آموزشی در مناطق جنوبی استان فارس و حتی استان های همجوار را پوشش خواهد داد.

لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در حدود ۳۸۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha