مهمترین رویدادهای خبری چهارمحال و بختیاری در هفته‌ای که گذشت

شهرکرد – ایرنا - ارزیابی دوباره خسارت‌های آلودگی نفتی سرخون، خروج چهار شهرستان از وضعیت قرمز شیوع کرونا، تاکید استاندار بر مشکلات تامین آب برخی از شهرها و اختصاص سه دستگاه ام آر آی به استان از مهم‌ترین سرخط‌های خبری چهارمحال و بختیاری در ششمین هفته از سال ۱۴۰۰ به شمار می‌روند.

در این هفته نشست‌های ستاد استانی مقابله با کرونا، شورای اطلاع‌رسانی، بررسی مشکلات آلودگی نفتی سرخون شهرستان اردل و شورای آموزش و پرورش در چهارمحال و بختیاری برگزار شد و خبرهای مختلفی نیز در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در استان منتشر شد.

استاندار: بخشی از چهارمحال و بختیاری با مشکل تامین آب مواجه است

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هم‌اکنون یک‌ششم شهرهای استان به‌ ویژه بروجن، گندمان، بلداجی و سفیددشت در شهرستان بروجن مشکل آب آشامیدنی دارد، افزود: حرکت مردم چهارمحال و بختیاری در بیان مطالبات خود و پیشگیری از هرگونه رودررویی و فتنه‌گری و اجازه ندادن به ضدانقلاب برای سوءاستفاده از این رویارویی قابل قدردانی است و وظیفه مسوولان را برای تحقق مطالبات آنان از طریق ملی سنگین‌تر می‌کند.

روند مراجعه بیماران سرپایی کرونا در چهارمحال و بختیاری افزایشی است

مجید شیرانی رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه روند مراجعه بیماران سرپایی در بیشتر نقاط استان ثابت و به سمت کاهشی شدن متمایل است، گفت: در شهرستان‌های لردگان و شهرکرد همچنان این شاخص رو به افزایش است و روند کلی استان نیز تحت تاثیر این شهرستان‌ها در وضعیت صعودی قرار دارد.

خسارت آلودگی نفتی سرخون شهرستان اردل دوباره ارزیابی می‌شود

مجید نظری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کارگروهی متشکل از نماینده شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، نماینده دادستان، نماینده سازمان بازرسی، نماینده فرماندار اردل و هریک از دستگاه‌های اجرایی باید تا ۱۵ اردیبهشت تشکیل و نتایج ناشی از ارزیابی‌ و برآورد خسارت‌ها تا پایان اردیبهشت اعلام شود تا بتوان خسارت‌های مردم اردل را سریع‌تر پرداخت کرد.

۴ شهرستان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز شیوع کرونا خارج شد

سید راشد جزایری رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اعلام آخرین تغییرات رنگ‌بندی کرونایی مناطق مختلف کشور گفت: شهرستان‌های کیار، اردل، سامان و خانمیرزا از وضعیت قرمز شیوع کرونا خارج شدند و هم‌اکنون در حالت نارنجی قرار گرفته‌اند.

سه دستگاه ام آر آی به چهارمحال و بختیاری اختصاص می‌یابد

مجید شیرانی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه حواله‌های این سه دستگاه برای شهرکرد، بروجن و لردگان دریافت شده است و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا ۲ ماه دیگر وارد خواهد شد، تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول اختصاص ۲ دستگاه رادیوتراپی به استان را نیز داده است.

میوه‌های موجود در انبارهای چهارمحال و بختیاری سالم باقی مانده‌اند

جهانبخش مرادی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان میزان میوه نوروزی باقی‌مانده در انبارهای استان را سه تن پرتقال و ۱۸ تن سیب درختی اعلام و تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری تنها استانی است که میوه‌های تنظیم بازار شب عید موجود در انبارهای آن به‌ علت عرضه به‌ موقع در شبکه، تاکنون فاسد و خراب نشده است.

مرحله نخست تهیه پرونده ثبتی‌ گذر تاریخی بازار شهر بروجن آغاز شد

واحد جولایی رییس گروه حفظ و احیاء بناها و محوطه‌های تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با بیان اینکه بازدیدهای میدانی برای شناسایی بناهای بازمانده از دوران مختلف تاریخی در بافت قدیمی شهر بروجن از نیمه فروردین امسال آغاز شده است، افزود: در این مرحله قرار است علاوه بر تهیه پرونده ثبتی گذر تاریخی بازار بروجن در محدوده خیابان طالقانی، دیگر آثار قدیمی قرار گرفته در این محدوده نیز به صورت موردی برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور معرفی شوند.

افزون ‌بر ۴.۶ میلیارد مترمکعب آب از چهارمحال و بختیاری خارج می‌شود

فردوس کریمی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به سهم ۶۲۱ میلیون مترمکعبی استان از حوضه کارون و سهمیه ۲۰۰ میلیون مترمکعبی در حوضه زاینده‌رود افزود: در مجموع ۸۲۲ میلیون مترمکعب از آب‌های سطحی در استان استفاده و چهار میلیارد ۶۷۸ میلیون مترمکعب آب از این استان خارج می‌شود.

اعضای بیمار مرگ مغزی در شهرکرد به بیماران نیازمند اهدا شد

فریدون رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: مرحوم عباسقلی کلواری جانکی از اهالی لردگان به سبب خونریزی مغزی به کما رفته بود که تلاش‌ها برای نجات وی در ۲ بیمارستان لردگان و کاشانی شهرکرد بی‌نتیجه ماند و با تایید مرگ مغزی، اعضای بدن مرحوم با اعلام رضایت خانواده، جداسازی و برای اهدا به بیماران نیازمند به تهران و شیراز ارسال شد.

مبارزه با علف‌های هرز در مزارع چهارمحال و بختیاری ۸۰ درصد افزایش یافت

فرشید شبانی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح مبارزه با علف‌های هرز در سطح ۲۴ هزار هکتار از مزارع استان و افزایش ۸۰ درصدی سطح زیرپوشش این طرح در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت: عواملی همچون افزایش خشکسالی و گران شدن قیمت سم، تاثیری بر کاهش سم‌پاشی نداشته است.

۵۰۰ تن آرد در مسیر کوچ عشایر به چهارمحال و بختیاری توزیع می‌شود

محمد دهقانی رییس اداره امور تعاونی و نظام بهره‌برداری اداره کل امور عشایر استان با بیان اینکه علاوه بر آرد بیش از ۹۲۰ تن نهاده دامی شامل جو، کنسانتره دامی، ذرت و انواع دیگر علوفه‌ بین عشایر در مسیر کوچ توزیع می‌شود، افزود: این ارزاق و نهاده‌های دامی در مسیر کوچ عشایر به شهرستان‌های کوهرنگ، لردگان، اردل، کیار، فارسان، بروجن، شهرکرد، در ۲ مبادی ورودی از سمت بازفت و کارون۴ در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

دستگاه‌های اجرایی برای طرح‌های مرتبط با سلامت دانش آموزان همکاری کنند

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه اجرای مطلوب و اثربخش طرح‌های مرتبط با سلامت دانش‌آموزان و جامعه در استان باید جزو برنامه‌های اولویت‌دار قرار گیرد، گفت: برنامه‌های تشویقی و قدردانی از معلمان و آموزگاران نمونه چهارمحال و بختیاری در هفته بزرگداشت مقام معلم نیز برگزار و از طریق رسانه‌های گروهی به مردم اطلاع‌رسانی شود.

چهارمحال و بختیاری رتبه نخست کشور در وزن طبیعی دانش آموزان را دارد

خدایار قاسم‌پور معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش استان گفت: چهارمحال و بختیاری از نظر دانش‌آموزان خیلی لاغر رتبه ۱۰، دانش‌آموزان لاغر رده هشت و دانش‌آموزان دارای اضافه وزن جایگاه ۲۹ کشور را دارد و توانسته است رتبه نخست کشوری در وزن طبیعی و متعادل دانش آموزان را به خود اختصاص دهد.

پرداخت ۱۴۵ میلیارد ریال تسهیلات به باشگاه‌های ورزشی چهارمحال و بختیاری

حمید کریمی مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۵۷۸ باشگاه ورزشی در استان مجوز فعالیت دارند، افزود: از این تعداد، ۳۸۸ باشگاه برای دریافت تسهیلات کرونایی نام‌نویسی کردند که این تسهیلات تاکنون به  ۲۴۳ متقاضی پرداخت شده است.

شرکت نفت جبران خسارت‌های کارشناسی آلودگی نفتی سرخون را متعهد می‌شود

سیاوش اورنگی مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه اصفهان گفت: خسارت‌هایی که در حال حاضر از سوی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برآورد شده باید از سوی یک تیم مشترک نیز ارزیابی شود و چنانچه خسارت‌هایی که برآورد می‌شود بر اساس کار کارشناسی باشد، شرکت نفت مکلف است این خسارت‌ها را در کوتاه‌ترین زمان پرداخت کند.

تولید علوفه در مراتع چهارمحال و بختیاری به دلیل خشکسالی کاهش یافت

فرامرز مردانی رییس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خشکسالی را دلیل تبدیل مراتع درجه یک به درجه ۲ و کاهش تولید علوفه در مراتع بیان و تصریح کرد: به ازای کاهش یک میلی‌متر بارندگی هشت‌دهم کیلوگرم تولید گیاهان مرتعی نیز کاهش می‌یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری: نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی تشدید شود

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه وضعیت استان از نظر شیوع کرونا ناپایدار است، گفت: نیروی انتظامی با توجه به دریافت هرگونه گزارش از منابع ذی‌صلاح و همچنین اعلام مردمی، درباره تجمعات و مراسم برای تذکر وارد عمل شود.

۹۳۰ هزار اصله نشاء گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری توزیع می‌شود

حسین برزگر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به آغاز توزیع این تعداد نشاء از نیمه دوم اردیبهشت بین بهره‌برداران و  کشاورزان افزود: طرح کشت گیاهان دارویی در ۳۰۰ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری در طول سال در دست اجراست.

بدهی شهرداری شهرکرد به بانک بابت پروژه برج‌های دو قلو تسویه شد

فرهاد رییسی رییس شورای اسلامی شهر شهرکرد گفت: از مجموع ۶۷۰ میلیارد بدهی شهرداری شهرکرد به بانک شهر بابت پروژه برج‌های دوقلو حدود ۲۴۰ میلیارد ریال باقی‌مانده بود که به‌طور کامل تسویه و زمین ۲ هزار مترمربعی شهرداری در دروازه سامان شهرکرد از سوی بانک برگشت داده شد و این شهرداری بابت این طرح بدهی بانکی ندارد.

بیشترین تعداد کارگران چهارمحال و بختیاری در بخش خدمات فعال هستند

حفیظ‌الله فاضلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۴۸ درصد مجموع کارگران استان را کارگران بخش خدمات تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: ۳۴ درصد از کارگران استان در بخش صنعت و ۱۸ درصد دیگر نیز در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استاندار: محافظه‌کاری مدیریتی از چالش‌های چهارمحال و بختیاری است

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه روابط بین دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر و یا روابط قوم‌گرایی و خویشاوندی در استان سبب شده است تا جدیت لازم در جلوگیری و برخورد با تخلفات آن‌طور که انتظار می‌رود وجود نداشته باشد، افزود: این روحیه محافظه‌کاری هم در بخش مدیریت دولتی و هم در بخش خصوصی وجود دارد که باید رفع شود تا در روند توسعه‌یافتگی استان بتواند نقش خود را ایفا کند.

رویشگاه گیاه "کلوس"در شهرستان لردگان احیا شد

آیت حسنی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان با اشاره به عملیات احیاء و بذرکاری رویشگاه "کلوس" در کوه قارون منطقه بارز و شوارز گفت: این گونه خوراکی ارزشمند در دهه گذشته به دلیل بهره‌برداری نادرست و غیراصولی در این منطقه منقرض شده بود که با اجرای عملیات احیای این گونه گیاهی، بهبود معیشت جوامع محلی نیز فراهم خواهد شد.

۱۴۸ کیلومتر تار فیبر نوری در روستاهای چهارمحال و بختیاری اجرا شد

مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به اینکه برای اجرای این میزان تار فیبر نوری در روستاهای ۸۸ میلیارد ریال از اعتبارات ملی ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص داده شده است، گفت: به‌منظور توسعه ارتباطات روستایی در استان ۶۰۰ کیلومتر تار فیبر نوری دیگر در روستاها اجرا خواهد شد.

۵۲ دستگاه تبلت بین دانش‌آموزان نیازمند شهرستان سامان توزیع شد

به گفته کمال اکبریان فرماندار شهرستان سامان، این تبلت‌ها به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال با مشارکت خیرین و کمیته امداد امام خمینی (ره) خریداری و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند گذاشته شد که از این میزان ۵۰ درصد از محل مشارکت خیرین و ۵۰ درصد از محل اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) تامین شده است.

بهزیستی چهارمحال و بختیاری به دانش‌آموزان خدمات رایگان ارتوپدی می‌دهد

به گفته نرگس عسگری مدیرکل بهزیستی استان، تمامی مشکلات مرتبط با ارتوپدی، قلبی و ترمیمی دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال در طرح زنجیره امید و در صورت نیاز، با انجام عمل جراحی رایگان درمان و رفع خواهد شد.

گردشگری و کشاورزی ظرفیت‌های نسبی چهارمحال و بختیاری برای رونق تولید است

علی نصیری کارشناس مسائل اقتصادی و مدرس دانشگاه، گردشگری و کشاورزی به ویژه صنایع تبدیلی و تکمیلی را از مهم‌ترین مزیت‌های نسبی چهارمحال و بختیاری برشمرد و گفت: اگر بخواهیم به معنای واقعی تولید را شکوفا کنیم باید توان استان بر این ۲ بخش متمرکز شود و این در حالی است که در این رابطه اقدامات قابل‌توجهی انجام نشده است.

۳ سکوی فرود بالگرد اورژانس در چهارمحال و بختیاری فعال شد

محمد حیدری رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: این سه سکوی فرود بالگرد اورژانس در بیمارستان‌های تامین اجتماعی فرخشهر، ولی‌عصر (عج) بروجن و شهداء لردگان با اعتباری بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

طرح مقابله با خرده‌فروشان مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری تشدید می‌شود

سید قدیر مرتضوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طرح تشدید مقابله با خرده‌فروشان و پاکسازی نقاط‌ آلوده استان در دستور کار ویژه قرار دارد و امسال اجرایی خواهد شد، افزود: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۸۳۳ طرح و ماموریت برخورد با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در استان اجرا شد.

بهبود وضعیت کرونا انگیزه مردم را برای مشارکت در انتخابات افزایش می‌دهد

ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای اطلاع‌رسانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شرایط سخت حاصل از شیوع کرونا و نزدیک شدن به زمان انتخابات گفت: اجرای برنامه واکسیناسیون و بهبود وضعیت کرونا، مردم را به مشارکت هر چه بیشتر در انتخابات ترغیب کرده و انگیزه آن‌ها را افزایش می‌دهد.

طرح احداث سد امام قیس بروجن بازنگری شد

سید اسماعیل صالحی مدیرکل منابع ‌‎طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طرح احداث سد امام قیس در شهرستان بروجن بازنگری و ساخت آن به این اداره‌کل سپرده شده است، اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای احداث سد امام قیس را ۱۰۰ میلیارد ریال است و این سد با ۱۳ متر ارتفاع، یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب حجم مخزن، ۲۶۰ متر طول تاج، ۷۵ هزار مترمکعب خاک‌ریزی احداث خواهد شد.

۷۷ کیلومتر از جاده‌های چهارمحال و بختیاری روکش آسفالت شد

عزیز الله روشن مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته روکش آسفالت و عملیات حفاظتی حدود ۷۷ کیلومتر از جاده‌های استان با هزینه ۶۰۵ میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی انجام شد و هم‌اکنون نیز ۲۰۹ کیلومتر از محورهای ارتباطی استان در دست اقدام برای بهسازی و روکش آسفالت است.

امتحانات شبه‌نهایی پایه نهم دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری آغاز شد

به گفته فیروز عسگری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان، امتحانات شبه‌نهایی در راستای آشنایی دانش‌آموزان با نمونه سوالات نهایی، شناخت معلمان از وضعیت آموزشی دانش‌آموزان، شناسایی نقاط قوت و ضعف آن‌ها و مرور مطالب درسی و خودارزیابی در برخی درس‌های این پایه به صورت هماهنگ استانی برگزار می‌شود.

۱۶ هزار اثر به دبیرخانه طرح "ایران قوی" کانون‌های مساجد ارسال شد

مرتضی طاهریان معاون ساماندهی و شبکه‌سازی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: طرح ایران قوی با مشارکت بیش از ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد در کشور در سه شبستان فرهنگی، هنری و فناوری و در قالب ۱۲ رواق تخصصی برگزار شد و هم‌اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن فعالیت‌های مختلف در مساجد، این طرح به صورت مجازی ادامه خواهد داشت.

امام جمعه شهرکرد: دشمن به دنبال ایجاد فضای یاس و ناامیدی است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام با اشاره به نزدیک بودن زمان انتخابات رییس جمهوری بر حضور مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: دشمن در تلاش برای ایجاد فضای ناامیدی در جامعه است که توصیه می‌شود، مردم مراقب فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمن باشند تا انسجام ملی نظام حفظ شود.

۵۰ روستای چهارمحال و بختیاری برق‌دار شد

مجید فرهزاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به برق‌دار شدن این تعداد روستا از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۹ گفت: برای برق‌رسانی به این روستاها با یک هزار و ۱۹۲ خانوار، ۱۳۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رونق اقتصادی نیازمند پشتیبانی همه جانبه از تولید است

امین مالکی رییس کانون کارآفرینی چهارمحال و بختیاری وجود برخی قوانین، آیین‌نامه‌ها و شرایط دست و پاگیر در سال‌های اخیر را مانع جهش تولید دانست و گفت: امید است در سطح ملی بررسی‌های لازم برای شناسایی موانع موجود در مسیر تولید انجام و به‌منظور رفع قانونی آن اقدام شود.

عملیات اجرایی ۲ طرح عمرانی در بروجن آغاز شد

حمزه‌علی ولییان شهردار بروجن، ساخت نخستین پارکینگ طبقاتی این شهر به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبه‌های شهروندان و پل روگذر بیمارستان ولی‌عصر (عج) به طول ۵۴ متر را از جمله طرح‌های عمرانی مدیریت شهری در بروجن اعلام کرد.

دغدغه‌های میان شوراها و دستگاه‌های اجرایی رفع شود

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر ضرورت ایجاد گفتمان میان شوراها و دستگاه‌های اجرایی گفت: اگر مسائل و مشکلات در جلسات مشترک بررسی شود، دغدغه‌ها برطرف می‌شود چرا که آگاهی نداشتن از حدود اختیارات و وظایف یکدیگر و منتقل نشدن صحیح اطلاعات بخش مهمی از اختلافات را شکل می‌دهد.

۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه لردگان و خانمیرزا اختصاص یافت

حسین بامیری نماینده شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی گفت: این میزان اعتبار از محل منابع ملی برای محرومیت‌زدایی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا به‌ ویژه در حوزه‌های حوزه آب‌رسانی، جاده، مدیریت شهری و امور روستایی اختصاص داده شد.

امسال ۷۰ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود

به گفته محمدکاظم منزوی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، ۷۰ واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در استان در حال تکمیل است که طبق برنامه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

طرح اقدام ملی مسکن برای ۵ هزار متقاضی چهارمحال و بختیاری در حال اجرا است

ابراهیم علیرضایی معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۱۶ هزار و ۵۶۱ نفر در استان در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹ هزار نفر واجد شرایط شدند، گفت: از این ۹ هزار نفر، پنج هزار و ۳۰۰ نفر تایید نهایی شدند و چهار هزار و ۵۸ نفر نیز وجوه سهمیه خود را واریز کرده‌اند.

امام جمعه شهرکرد: کارگران از ارکان مهم رونق کمی و کیفی تولید هستند

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته گفت: کارگران با عملکرد خود در تولید کمی و کیفی تولیدات نقش موثری دارند و می‌طلبد تا جایگاه کارگران را بیش از پیش ارج نهاد و حق آن‌ها را به درستی ادا کرد.

کشت گل گلایول برای نخستین بار در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

ابراهیم شیرانی مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز کشت پایلوت این گونه گیاهی در پنج هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت: در صورتی که نتیجه مطلوب باشد در سال‌های آینده نیز این گیاه به عنوان کشت جایگزین در مناطق مستعد استان تولید خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha