ساحلی‌باز زن هلندی رییس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی والیبال شد

تهران- ایرنا- یک بازیکن زن والیبال ساحلی هلند به عنوان رییس کمیسیون ورزشکاران و عضو هیات رییسه فدراسیون بین‌المللی والیبال انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، «اری گراسا» رییس فدراسیون بین‌المللی والیبال در حاشیه بازی‌های المپیک ریو با انتصاب «جیبا» ابرستاره پیشین والیبال دنیا به ریاست کمیسیون ورزشکاران به صورت رسمی از عزم FIVB برای تشکیل کمیسیون مذکور پرده برداشت تا پیوندی تازه و رسمی میان بازیکنان و تصمیم‌سازان والیبال در فدراسیون بین‌المللی ایجاد شود.

کمیسیون ورزشکاران در این دوره چهار ساله رفته‌رفته صاحب مقررات و آیین‌نامه شد و سرانجام کم و کیف فعالیتش از سوی اعضای کنگره جهانی به تصویب رسید. تا جایی که بنا شد دارای ۱۰ عضو باشد که پنج عضو آن به انتصاب رییس فدراسیون جهانی و پنج عضو دیگر به انتخاب بازیکنان سراسر دنیا باشند. همچنین ترکیب اعضا از حیث جنسیت و نوع بازی (ساحلی‌ – سالنی‌) برابر باشند.

مراحل انتصاب و انتخاب اعضای کمیسیون ورزشکاران در ماه‌های گذشته انجام گرفت و در نهایت اعضای کمیسیون، متشکل از سالنی‌بازها: جیبا (برزیل)، ساموئله پاپی (ایتالیا/ منتخب)، سام دِرو (بلژیک)، مایا اوگنیه‌نویچ (صربستان)، جوردن لارسون (آمریکا/ منتخب) و ساحلی‌بازان: مادلین مپلینک (هلند/ منتخب)، لوییس باودن (استرالیا)، جاش بینستاک (کانادا/ منتخب)، یولیوس برینک (آلمان) و آنوک ورشه دپره (سوییس/ منتخب) مشخص شدند تا نوبت به انتخابات داخلی برای تعیین رییس و دبیر این کمیسیون برسد.

انتخابات داخلی کمیسیون نیز دیروز به صورت اینترنتی انجام و در پایان رای‌گیری مادلین مپلینک ساحلی‌باز ۳۱ ساله هلندی و قهرمان ۲ دوره مسابقات قهرمانی اروپا، به عنوان رییس کمیسیون انتخاب شد.

بنابر مصوبه اخیر کنگره جهانی والیبال، رییس فدراسیون جهانی اختیار انتصاب یک ورزشکار را به عضویت هیأت‌رئیسه FIVB دارد که این ورزشکار، رییس کمیسیون ورزشکاران است.

به این ترتیب مادلین مپلینک عضو هیأت رییسه فدراسیون جهانی والیبال نیز خواهد بود.

همچنین جیبا برزیلی ۴۴ ساله و رییس پیشین کمیسیون ورزشکاران نیز به عنوان دبیر کمیسیون ورزشکاران انتخاب شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha