۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۴:۵۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84322762
۰ نفر

برچسب‌ها

ابراز نگرانی گروه صلح خاورمیانه نسبت به درگیری‌های قدس اشغالی

لندن – ایرنا – نمایندگان گروه چهارجانبه موسوم به صلح خاورمیانه با صدور بیانیه‌ای مشترک نسبت به درگیری‌ها در قدس اشغالی عمیقا ابراز نگرانی کرده و خواستار کاهش فوری تنش‌ها شدند.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شدT آمده است: نمایندگان گروه چهارجانبه از طرف روسیه، ایالات متحده، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا از نزدیک تحولات قدس شرقی و مناطق همجوار شیخ جراح را رصد و نسبت به خشونت‌های روزانه در قدس شرقی به ویژه درگیری‌های دیشب بین فلسطینیان و نظامیان اسرائیلی در حرم شریف قدس عمیقا ابراز نگرانی می کنند.

این بیانیه می افزاید: ما همچنین نسبت به اظهارات تحریک آمیز برخی گروه‌های سیاسی، شلیک راکت و حملات به زمین‌های کشاورزی فلسطینیان در کرانه باختری نگران هستیم. ما با نگرانی جدی اخراج خانواده‌های فلسطینی از خانه‌هایشان را در شیخ جراح و مناطق همجوار مورد توجه قرار دادیم و نسبت به اقدامات یکجانبه اعلام مخالفت کردیم. زیرا این تحرکات باعث تشدید اوضاع می‌شود.

نویسندگان این بیانیه از مقام‌های رژیم صهیونیستی خواسته اند تا از اقداماتی که باعث تشدید اوضاع در ایام مقدس مسلمانان (ماه مبارک رمضان) می‌شود خودداری کنند. آن‌ها همچنین از تمام طرف‌ها خواسته‌اند تا شرایط موجود در اماکن مقدس را حفظ و به آن احترام بگذارند. نویسندگان این بیانیه تعهد خود را نسبت به راه حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل مورد تاکید قرار دادند.

این در حالیست که منابع خبری جمعه شب از حمله نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی گزارش دادند. نظامیان صهیونیست درهای مسجدالاقصی را بستند و به نمازگزاران فلسطینی حمله کردند.

بر اساس این گزارش، دستکم ۲۰۵ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به  صحن مسجد الاقصی زخمی شدند.

تاکنون اکثر کشورهای اسلامی و عربی اقدام های نظامیان صهیونیست در حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی را محکوم کرده و خواهان اقدامات بین‌المللی برای مواجهه با تجاوزات رژیم اشغالگر قدس شده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha