اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا حمله تروریستی درکابل را محکوم کرد

لندن – ایرنا – اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا با صدور بیانیه‌ای فاجعه تروریستی در مدرسه سیدالشهدا کابل را محکوم کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا،‌ در این بیانیه که یک نسخه آن در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ مصادف با ۸ می ۲۰۲۱، در پی یک حادثه مهیب, دلخراش و وحشیانه تروریستی در مدرسه دخترانه سید الشهدا در شهر کابل افغانستان، ده ها تن از دانش آموزان، بالغ بر ۵۰ نفر، جان شریف خود را از دست دادند و به مقام شهادت نائل شدند. اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا این حمله را شدیداً محکوم کرده و ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، دستگیری و مجازات عاملین این جنایت هولناک را مسئلت دارد.

این بیانیه می افزاید: نه تنها این عملِ شوم، منفور و غیر انسانی هیچ جایگاهی در تعالیم دینی و الهی ندارد، بلکه از پلید ترین جنایات علیه بشریت توسط بی وجدان ترین افرادِ در تاریخ است. بدون هیچ تردیدی این حملات تروریستی که سالیان سال است در کشور افغانستان علیه مردم شریف، غیور و آزاده این کشور رخ می دهد، موجب خشم، ناراحتی، تاسف و تاثر بی پایان و بی حد مرز مردمان ایران زمین است، فلذا از شنیدن خبر این حمله تروریستی سخت به درد آمده و اندوهگین گشته ایم.

بیانیه یادشده حاکیست؛ اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا بار دیگر ضمن محکومیت این جنایت اسفناک و غیر انسانی که مقصودی جز قتل عام دختران و دانش آموزان بی گناه، پاک و مظلوم را نداشته، از درگاه خداوند متعال برای خانواده و نزدیکان قربانیان این حادثه ناگوار، طلب رحمت، مغفرت و همچنین درخواست صبر و شکیبایی عاجل می نماید.

روز شنبه هفته جاری تروریست ها با یک خودرو بمب گذاری شده مدرسه سیدالشهدای دشت برجی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن ۶۳ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند و پیکر قربانیان روز یکشنبه در آیینی در کابل به خاک سپرده شد.

مدرسه دخترانه سیدالشهدا سومین مرکز آموزشی در غرب کابل است که دانش‌آموزان آن به صورت گروهی کشته می شوند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha