۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۱
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84329008
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر خارجه آمریکا به دانمارک،ایسلند و گرینلند می رود

نیویورک- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت وزیر خارجه این کشور از ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت به دانمارک، ایسلند و گرینلند سفر خواهد کرد.

‏به گزارش ایرنا، ند پرایس روز جمعه از سفر آنتونی بلینکن به دانمارک، ایسلند و گرینلند سخن گفت و افزود: این سفر از ۲۶ اردیبهشت از کپنهاگ شروع خواهد شد که او با نخست وزیر و وزیر خارجه آن دیدار و درباره تقویت پیوند دوجانبه، مبارزه باتغییرات آب و هوایی و استحکام منافع مشترک در روابط ترانس آتلانتیک تبادل نظر خواهد کرد.

وزیر خارجه بلینکن در تاریخ ۲۷اردیبهشت به ایسلند سفر می کند و در آنجا با رئیس جمهوری، نخست وزیر و وزیر خارجه دیدار می کند.

آنها در مورد روابط ایالات متحده و ایسلند، تعهد مشترک برای ارتقا حقوق بشر ، اقدام در برابر بحران آب و هوا، تقویت روابط بین اقیانوس اطلس و امنیت قطب شمال بحث خواهند کرد.

وزیر خارجه همچنین از پایگاه هوایی کفلاویک بازدید خواهد کرد.

بلینکن در ایسلند همچنین در جلسه وزیران شورای قطب شمال شرکت می کند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بلینکن مشتاقانه منتظر پیوستن به هفت کشور قطبی دیگر و شش سازمان دائمی شرکت کننده به نمایندگی از مردم بومی قطب شمال در این گردهمایی دوسالانه است.

پرایس از ادامه سفر بلینکن به گرینلند هم سخن گفت و افزود او با نخست وزیر و وزیر خارجه دیدار می کند.

وی افزود آنها در مورد مشارکت قوی بین ایالات متحده و گرینلند و تعهد مشترک ما برای افزایش همکاری در قطب شمال بحث خواهند کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha