عزیزی‌خادم: موضوع حائزاهمیت منافع ملی و صعود ایران به جام جهانی است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به کمک‌های مالی وزارت ورزش و سازمان برنامه و بودجه به این فدراسیون گفت: محدودیت مالی برای حمایت از تیم ملی وجود نداشته و نکته حائز اهمیت منافع ملی و صعود تیم ملی است.

به گزارش ایرنا، «شهاب‌الدین عزیزی خادم» در آستانه سفر به بحرین برای انجام دیدارهای حساس انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مورد حضور وزیر ورزش در اردوی کیش و کمک های وزارت ورزش اظهار داشت: به وزیر ورزش خوشآمد می گویم که با این ترافیک کاری برای حمایت از تیم ملی این مسیر طولانی را طی کرد. همانطور که به روشنی توسط وی بیان شد، تیم ملی متعلق به دولت، جناح و شخص خاصی نیست بلکه متعلق به همه بوده و نگاه ما نگاه همکاری است. فضای موجود تنهای جایی است که اختلافات در آن بسیار کمرنگ است. 

وی افزود: با مساعت‌هایی که از سوی سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌های شخصی وزیر ورزش انجام شد، ۲۰ میلیارد تومان واریز و قرار شد تا چند روز دیگر ۱۰ میلیارد دیگر به حساب فدراسیون واریز شود. همانطور که وزیر ورزش اشاره کرد، محدودیت مالی وجود ندارد و تیم ملی و صعود این تیم و خوشحالی مردم اهمیت دارد و آنچه حائز اهمیت است منافع ملی ما است. همگی در یک گذرگاه سخت تاریخی هستیم.

عزیزی‌خادم ادامه داد: تصور می‌کنم کمتر برهه‌ای وجود دارد که این حجم از همگرایی بین مجلس، دولت و ارکان کشور ایجاد شده است؛ خبر مسرت‌بخش و مهمی که شخص وزیر ورزش پس از ورود به جزیره کیش اعلام کرد، امضای تفاهم‌نامه با سازمان منطقه آزاد کیش است که آینده فوتبال و تیم‌های ملی به آن بستگی دارد؛ امسال ۲۰ میلیارد تومان برای شروع عملیات اجرایی اختصاص داده شده است.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: فکر می‌کنم حضور تیم ملی در آستانه جام جهانی و بازی‌های انتخابی به اتفاق مهم‌ دیگری هم وابسته شده و آن هم نگاه توسعه‌ای است؛ جایی که خلا بزرگی احساس می‌شد. همگی در کنار هستیم تا این کار بزرگ تاریخی را رقم بزنیم. این، نخستین بار و مهم‌ترین کاری است که در راستای توسعه فوتبال کشور صورت گرفته است و بابت امضای این تفاهم‌نامه بسیار خوشحال هستم. امروز هم احسان قاضی زاده هاشمی نماینده و مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش مجلس به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی از این تفاهم نامه حمایت کردند.

وی در پایان از کمک‌های وزیر ورزش و محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون فوتبال قدردانی کرد.

براساس تایید مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی ایران، کاروان تیم ملی فردا(دوشنبه) حدود ساعت ۲ به طور مستقیم از کیش راهی منامه خواهد شد.

آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از اعزام به بحرین، امروز برگزار شد. دیدارهای دور برگشت مرحله انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در گروه سوم آسیا از روز سیزدهم خردادماه در بحرین آغاز می‌شود و تیم کشورمان برای کسب مجوز صعود باید در هر چهار دیدار مقابل هنگ کنگ، کامبوج، عراق و بحرین به برتری دست یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha