۱۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۲
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84352536
۰ نفر

برچسب‌ها

کارکنان فرودگاه های پاریس اعتصاب می‌کنند

تهران- ایرنا- اتحادیه های صنفی فرودگاه های پاریس در اعتراض به برنامه صرفه جویی اقتصادی جدید، خواستار اعتصاب در بازه زمانی اول تا پنجم ژوئیه (۱۰ تا ۱۴ تیر) شدند؛ در این برنامه، کاهش حقوق ها و حذف پاداش ها باهدف جبران پیامدهای اقتصادی بحران شیوع کرونا پیش بینی شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی اوئست فرانس، بسیاری از اتحادیه ها از جمله کنفدراسیون عمومی کار، کنفدراسیون عمومی کارکنان فرانسه، اتحادیه ملی سندیکاهای کارگری مستقل و کنفدراسیون دموکراتیک فرانسوی کار با صدور بیانیه ای مشترک، برنامه صرفه جویی اقتصادی جدید که منجر به حذف قطعی حقوق بیش از یک ماه همه کارمندان و همچنین اجبار آن ها به جابه جایی و طی مسافت بیشتر می شود را محکوم کردند.

این روزنامه فرانسوی افزود: همچنین در این برنامه حذف برخی پاداش ها و کاهش ۴ تا ۸ درصدی حقوق کارکنان پیش بینی شده و امتناع کارمند از پذیرش این شرایط منجر به اخراج وی خواهد شد.

اوئست فرانس تصریح کرد: هدف از تدوین این برنامه صرفه جویی اقتصادی، کاهش هزینه ها برای جبران پیامدهای ناگوار بحران شیوع کرونا به خصوص بر صنعت هوایی کشور عنوان شده است.

در این بیانیه آمده است: چگونه دولت فرانسه به عنوان سهامدار عمده به مدیریت فرودگاه های پاریس اجازه اجرایی کردن یک برنامه اجتماعی مخرب و بدون توجیه اقتصادی را می دهد در حالی که هزار و ۱۵۰ نفر از کارکنان شغل خود را از دست داده اند؟

به نوشته این روزنامه فرانسوی، این اتحادیه ها همچنین خرید خدمات فرودگاهی به مبلغ ۱,۲ میلیارد یورو در سال گذشته (۲۰۲۰ میلادی) از شرکت های هندی را محکوم کردند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha