رایزنی وزیرخارجه پاکستان با همتای ایرانی درباره منطقه وتعمیق همکاری‌ها

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا با همتای ایرانی خود دیدار و درخصوص تقویت روابط دوجانبه، پیشبرد همکاری‌های مشترک تجاری به ویژه در مرزها، تحولات منطقه از جمله افغانستان با وی بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز شنبه در شهر آنتالیای ترکیه با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و طیف گسترده‌ای از تحولات منطقه‌ای به ویژه ابعاد مختلف روابط دوجانبه را را با وی مورد بررسی قرار داد.

قریشی تاکید کرد: پیشرفت در روابط ایران و پاکستان همچنین توسعه همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف طی سال‌ها اطمینان بخش بوده است.

وی با اشاره به امضای توافق نامه میان ایران و پاکستان در اول اردیبهشت ماه امسال در تهران، افزود: احداث بازارچه‌های مرزی و گذرگاه‌های جدید مرزی میان دو کشور کمک فراوانی به ترویج ارتباطات مردمی می‌کند.

وزیر امور خارجه پاکستان گفت: همکاری نزدیک با ایران برای تقویت زیرساخت‌های مرزی باعث افزایش فرصت‌های شغلی برای ساکنان این مناطق و بهبودی سطح زندگی آنان خواهد شد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان افزود: قریشی، همتای ایرانی خود را در جریان آخرین تحولات مرتبط با روند صلح افغانستان و روابط دوجانبه اسلام‌آباد با کابل قرار داد.

این سومین دیدار وزیران امور خارجه ایران و پاکستان از آغاز سال ۱۴۰۰ به شمار می‌رود. شاه محمود قریشی اردیبهشت ماه امسال یک سفر رسمی به تهران انجام داده بود.

ظریف همچنین اوایل فرورین ماه امسال و در حاشیه کنفرانس بین المللی قلب آسیا در پایتخت تاجیکستان با همتای پاکستانی خود دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، دومین و سومین گذرگاه رسمی ایران و پاکستان، در ریمدان (گبد) و پیشین (مند) با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی کشورمان و خانم «زبیده جلال» وزیر تولیدات دفاعی پاکستان به ترتیب در ۲۹ آذرماه ۹۹ و اول اردیبهشت امسال به صورت رسمی افتتاح شد.

در جریان سفر وزیر امور خارجه پاکستان به تهران در اول اردیبهشت امسال، وزیران امور خارجه دو کشور تفاهم‌نامه ایجاد بازارچه‌های مرزی مشترک را با هدف تقویت مبادلات اقتصادی مرزی امضاء کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha