اسکوچیچ: از پرسپولیس، استقلال و سپاهان پیشنهاد داشتم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: وقتی در صنعت نفت بودم، از پرسپولیس، استقلال و سپاهان پیشنهاد داشتم اما تیم من با این موضوع موافقت نکرد.

به گزارش ایرنا، «دراگان اسکوچیچ» در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر اظهار داشت: زمان متفاوتی بود. در اوایل که من را انتخاب کردند، افتخار بزرگی بود. از پرسپولیس، سپاهان و استقلال پیشنهاد داشتم و زمانی که می خواستم صنعت نفت را ترک کنم، اجازه ندادند اما برای تیم ملی موافقت شد. 

وی ادامه داد: شرایط سختی در ابتدای کار بود. پرونده ویلموتس و دو شکست ایران. و بعد از آن هم شیوع ویروس کرونا به وجود آمد. در باشگاه شرایط پویا تر است اما در تیم ملی بیشتر باید در دفتر کار، فعالیت کنیم.  

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد: من برای همه احترام قائل هستم. من بیشتر به کار خودم تمرکز می کنم و کاری به کسی ندارم. البته رسانه بسیار مهم است اما اگر بخواهید به دیگران توجه کنید کار سخت می شود. هیچ وقت دوست ندارم در مورد مربی دیگری صحبت کنم چرا که همه آنها کار خودشان را انجام می دهند.

اسکوچیچ گفت: اما یکی از مربیان ایرانی را یادم است که در مورد من صحبت کرد. وقتی صحبت های او را شنیدم، خندیدم. او شخصیت خوبی دارد و بعضی اوقات شوخی می کند.

او افزود: بی صبرانه منتظر بازیهای مقدماتی بودم و می خواستم ثابت کنم که از پس آن بر می آیم. شرایط سختی بود و من نمی دانستم زمان آن کی فرا می رسد. جلسه ای با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتیم و متوجه شدیم باید در بحرین بازی کنیم. همان جا نقشه آنها را فهمیدم اما مطمئن بودم تیم خوبی داریم و کی توانستیم صعود کنیم.

اسکوچیچ در خصوص اردوی کیش اظهار داشت: چرا کیش را انتخاب کردیم؟ می توانستیم در مکان های دیگر اردو بزنیم اما می خواستیم از امکانات آن استفاده کنیم و امکاناتی بر جای گذاشتیم که باشگاه ها نیز از آن استفاده کنند. برخی از بازیکنان مانند سامان قدوس به خاطر بازی در لیگ چمپیونشیپ دیر به ما اضافه شد اما برخی می گفتند چرا بحرین زودتر از ما تمرین کرد. 

وی ادامه داد: دلیلی نداشت ما فشار بیشتری به بازیکنان وارد کنیم. به نظر من برنامه ریزی خوبی داشتیم و همه چیز خوب پیش رفت. اگر زودتر اردو می زدیم شاید به مشکل می خوردیم. نتایج هم حاکی از این موضوع است. واقعا کار راحتی نبود. اینکه تیم های رقیب سه بازی داشتند مزیت بزرگی برای آنها بود. 

او بیان داشت: برنامه ریزی دقیقی داشتیم و با چندین متخصص در این خصوص صحبت کرده بودیم. ما برنامه غذایی بسیار دقیقی داشتیم. به حرفه ای ترین روش ممکن کار کردیم. من خیلی نگران بازیکنان بودم و تنها بین بازی ها زمان داشتیم تا ریکاوری کنیم. 

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: اگر یک اشتباه کوچک می کردیم، کار برای ما بسیار سخت می شد.

اسکوچیچ در خصوص اضافه شدن «کریم باقری» به کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: از روزی که کارم را در تیم ملی شروع کردم، دوست داشتم باقری را در تیم ملی داشته باشم. صداقت، کیفیت و کمکی که او می تواند به ما کند واقعا موضوع مهمی بود. شخصیت آرام او در عین حال آشنا بودن با مشکلات از خصوصیات او بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص میزبانی بحرین بیان کرد: در زمین اول که بازی کردیم خیلی خوب نبود اما بعدا فهمیدم که این اتفاقات تعمدی نبود و آنها نشان دادند که میزبان های خوبی هستند. ما انتظار داشتیم کارشکنی شود اما واقعا یک مشکل هم پیش نیامد.  

وی در مورد هنگ کنگ افزود: آنها بسیار عقب بازی می کردند و همه آنها در دفاع متمرکز بودند و کار جلوی آنها سخت بود چرا که ضد فوتبال بازی می کردند. بازی اول ما بود و فشار بر روی تیم بود اما در آخر توانستیم جلوی آنها نتیجه بگیریم.

او در مورد رابطه خود با بازیکنان لژیونر گفت: ارتباط بسیار خوب و حرفه ای با آنها داشتم و انتظار بالایی از آنها داشتم چرا که باید کیفیت خود را به تیم اضافه می کردند. مدیریت این بازیکنان کار ساده ای نیست چرا که همه آنها دوست داشتند بازی کنند اما من با سردار آزمون و طارمی شروع کردم چرا که آنها در لیگ های باشگاهی بسیار خوب بودند. طارمی در پست پشت مهاجم بازی کرد و بسیار خوب بود. 

اسکوچیچ تصریح کرد: به عنوان یک مربی همیشه می خواهید بهترین تیم را بچینید و برای من سخت بود که یکی از آنها را بیرون بگذارم. من دوست نداشتم کار ویلموتس را انجام دهم که سردار، طارمی و انصاریفرد را باهم بازی داد. می شود این کار را انجام داد اما نیاز به ابزار دارد. بازیکنان نیمکت ما واقعا قابل احترام بودند. خود بازیکنان دوست دارند بیشتر بارپزی کنند و بیشتر گل بزنند اما من به عنوان مربی باید به فکر تیم باشم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: همیشه دنبال جو مثبت بودم اما هیچوقت نمی خواستم همه را راضی نگه دارم. منفعت کل تیم مهم است نه بازیکنان. نمی شود 26 بازیکن را راضی نگه داشت اما این را بدانید وقتی بازیکنی بازی نمی کند، ناراحت کننده است. نمی توان همه را راضی نگه داشت. این تصمیمات سختی است.

وی اذعان داشت: همه دیدند که کادر من چه کار فوق العاده ای انجام داد. پیش می آمد که ۲۰ ساعت کار می کردیم و نمی خوابیدیم و بعد از آن به نتیجه می رسیدیم که با چه روشی بازی کنیم. البته همیشه شک وجود دارد اما ما تصمیم خود را می گرفتیم.

اسکوچیچ در خصوص بازی با بحرین گفت: من فکر می کنم که آنها را کاملا از کار انداخته بودیم. در بازی های قبلی آنها همه دیدند که خوب بازی می کردند و مربی خیلی خوبی دارند. بازی خیلی خوبی با آنها داشتیم. نیمه اول مشکلاتی وجود داشت و ۲۰ دقیقه اول رضایت بخش نبود. به بازیکنان گفتم شجاعت یعنی قبول مسوولیت در تیم. هرچه بازی پیش رفت فکر می کردم که یک خلا در هافبک ها داشتیم که سامان قدروس را اضافه کردم و او نیز با خلاقیت خود به ما بسیار کمک کرد. سردار و مهدی نیز نشان دادند که می توانند بازی را برای ما در بیاورند.

او در خصوص بازی با کامبوج ادامه داد: بازیکنان فکر می کنند که اگر نبریم کار تمام می شود. طارمی از من خواست که بازی کند تا مطمئن شود برنده می شویم. من به بازیکنان استراحت دادم و ترکب را به شکلی چیدم که توازن برقرار شود. درست است می دانستیم بازی با کامبوج راحت است اما با تمام توان حاضر شدیم. به بازیکنان متذکر شدیم که این بازی را جدی بگیرند. بعضی اوقات کار گره می خورد. می خواستم در وسط بازی به همه بگویم کمتر حمله کنند اما بازیکنان بسیار خوب مدیریت کردند.  

اسکوچیچ بیان کرد: ما بازیکنان بسیار خوبی داریم اما آنها در دور اول دو شکست داشتند. باید به نقش کادر فنی هم توجه کنیم. سبک مربیان تفاوت دارد اما مسلما کسی که گل می زند شخص دیگری است. این بازیکنان توانستند رضایت را در مردن ایجاد کنند. هر کسی انتظار دارد قدر او دانسته شود. به نظرم این بازیکنان می توانند بدون مربی هم تیم را مدیریت کنند.

اسکوچیچ اظهار داشت: من همچنان سرمربی تیم ملی هستم و قرارداد دارم و همین الان که با شما صحبت می‌کنم یعنی سرمربی تیم ملی هستم البته قرارداد من رقم بالایی مانند قرارداد ویلموتس ندارد. قرارداد من تا سال ۲۰۲۳ است در قرارداد وجود دارد که اگر به دور بعد صعود نکنیم قرارداد فسخ می‌شود.

وی ادامه داد: در قرارداد من بندهای زیادی وجود ندارد و مانند ویلموتس قرارداد پیچیده‌ای نیست. نیازی مذاکره با فدراسیون نداشتم و رابطه بسیار حرفه‌ای با رئیس فدراسیون دارم. موضوع ماندن من موضوعی نیست که من بخواهم در مورد آن تصمیم بگیرم. قرارداد دارم و مسائل دیگر به من مربوط نیست.

 سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: من کارم را به خوبی انجام دادم و حالا رئیس فدراسیون باید در مورد آینده تصمیم بگیرد. شما جواب مفصل می‌خواهید اما من مختصر جواب می‌دهم. من سخت کوشی بی نهایتی داشتم و گفتم که هدفم راهیابی به جام جهانی است فکر می‌کنم که در این موفقیت سهم قابل توجهی داشتم.

 اسکوچیچ بیان کرد: از صمیم قلب می‌گویم که نمی‌خواهم در این مورد فکر کنم. انقدر خسته بودم که نتوانستم بازی های یورو را نیز نگاه کنم. به عنوان یکی از بزرگترین تیم‌های آسیا نگاه کنیم در کنار ژاپن یکی از سرگروههای آسیا هستیم به هر تیمی که با ما همگروه شود، باید برای رویارویی با آن آماده شویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha