هدف از برگزاری جشنواره ملی فردوسی تقویت هویت ملی دانش آموزان است

اهواز-ایرنا- معاون وزیرآموزش و پرورش و رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: هدف از برگزاری جشنواره ملی فردوسی، تقویت هویت ملی و بازآموزی و توجه مجدد به آداب و زبان فارسی است.

به گزارش ایرنا الهام یاوری در حاشیه جشنواره ملی فردوسی در سرسرای مجتمع بوستان اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: این جشنواره به عنوان نخستین جشنواره ملی و سومین جشنواره منطقه ای این سازمان برگزار شده است.

وی گفت: یکهزار و ۵۰۰ اثر ادبی شامل آثار پژوهشی و ادبی به این جشنواره ارسال شد ، دانش آموزان و فرهنگیان و دانش آموزان سمپاد در این جشنواره شرکت دارند و ۳۴ اثر نیز برگزیده شده است.

یاوری بیان کرد: خوب نوشتن و خوب خواندن آثار فارسی از جمله اهدافی است که در برگزاری این جشنواره مد نظر است، این جشنواره یکی از ابزارهای ارزشمند برای تقویت هویت ایرانی است.

معاون وزیرآموزش و پرورش با اشاره به دیگر برنامه های سازمان سمپاد افزود: از دیگربرنامه های این سازمان برگزاری کنگره ملی قرآن و توجه عقلانی به مسائل دینی است که با همکاری حوزه علمیه انجام می شود.

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ادامه داد: این سازمان تلاش دارد با برگزاری برنامه های فرهنگی و ادبی شخصیت و هویت دانش آموزان را تقویت کند.

جشنواره ملی فردوسی برای سومین سال امروز ششم تیرماه در اهواز برگزار شده است.

بنیانگذار برگزاری این جشنواره آموزش و پرورش خوزستان است و در طول این سه سال اهواز میزبان برگزاری این جشنواره با حضور دانش آموزان و معلمان سمپاد سراسر کشور بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha