عزیزی خادم: فدراسیون فوتبال در حال سر و سامان گرفتن است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال گفت: پروژه‌های مختلف دیگری را در دست افتتاح داریم و خوشبختانه فدراسیون فوتبال کاملا در حال سر و سامان گرفتن است.

به گزارش ایرنا، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از تلاش‌های مجموعه کمیته استانها و تقدیر از بیک‌وردی، ششکلانی، براتی،حیدری، جعفرزاده اظهار داشت: حضور براتی را در این جلسه به فال نیک می‌گیریم. او بسیار کاردان و کارآمد است. فعالیتهای بسیار مفیدی را در  تدوین اساسنامه و بخش تدوین مقررات فدراسیون انجام داده است که جای تشکر و قدردارنی دارد. براتی در این بخش زحمات زیادی را کشیده و کار ماندگاری را در چندین سال گذشته انجام داده است.قطعا باتدابیر او در بحث حقوقی، مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی در ادامه به خاطر صعود تیم ملی به نمایندگان استانها تبریک گفت و در ادامه افزود: صعود تاریخی و معجره آسیای تیم ملی فوتبال را تبریک می‌گویم که بدون شک این صعود به خاطر تلاشها و زحمات شما دوستان در استانها بوده است. میزبانی را از ما گرفته بودند، فوتبال ایران به مانند پیکر نیمه جانی بود. باید با تلاش و پشتکار جان دوباره می‌گرفت و با همت کادر فنی، بازیکنان، مسوولین و هیاتهای فوتبال و در نهایت به لطف خداوند شادی به ما بازگشت و چهار پیروزی را به دست آوردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است استانها با کمترین امکانات و بیشترین حجم کار انجام می‌دهند. وی در این باره گفت: تلاش شما  قابل درک و تشکر است. ما صادقانه و خالصانه کنار هیات‌ها خواهیم بود. علیرغم موانع و مشکلاتی‌که وجود داشته یا دارد،  فدراسیون فوتبال اعتقادش بر این است که مجمع فدراسیون اصل و اساس ریشه فوتبال است و در دل این مجمع هیاتها هستند و این امر بر کسی پوشیده نیست. شاکله اصلی مجمع، هیاتها هستند و به من لطف داشتند و در انتخابات شاهد عنایتشان بودیم.

وی درادامه بیان کرد: متاسفانه هیات‌های فوتبال علیرغم محدودیت‌های مالی و کاری که دارند با حداقل ها کار می‌کنند، این امر را می‌بینیم و مبحث مهمی برای ما است. فدراسیون در این سه تا چهار ماه تمرکزش بر روی تیم ملی بزرگسالان گذاشته بود که خوشبختانه به نتیجه خوبی منتهی شد. فوتبال زنان که تعطیل شده بود اکنون شکوفا شده و در مسابقات کافا حضور دارد و در حوزه های پایه نیز کارهای مناسبی صورت گرفته شده است. امیدوارم این وضعیت را گسترش دهیم و طی چند روز آینده به کرمان می‌رویم تا چند پروژه را افتتاح کنیم. همچنین در سیرجان نیز افتتاحیه آکادمی را پیش رو داشته و در استانهای آذربایجان شرقی و چهارمحال بختیاری پروژه‌های مختلف دیگری را در دست افتتاح داریم و خوشبختانه فدراسیون فوتبال کاملا در حال سر و سامان گرفتن است.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه اعلام کرد که تیم ملی وارد یک مرحله سخت خواهد شد و برای موفقیت در این مرحله هیاتها که بازوان اصلی فدراسیون هستند باید حامی ما باشند. وی گفت: تیم ملی با توجه به  امکانات مالی که دارد، وارد یک مرحله سخت‌تر، هیجانی‌تر و حساسس‌تر شده است. همه در یک قایق هستیم. اگر جایی لطمه بخورد، بدون شک دیگر بخش‌ها نیز لطمه می‌خورند. تقویت استانها باعث می‌شود تا در مسیر مناسبی قرار بگیریم. از تمام ظرفیتهای مالی و صنعتی کشور استفاده می‌کنیم تا بتوانیم فضاهای مناسبی را برای تیم‌های ملی ایجاد کنیم. بدون شک توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد و نیاز به زمان و حمایت داریم.

عزیزی خادم ادامه داد: فدراسیون را زیر صفر تحویل گرفتیم. ما دنبال این هستیم که هیاتها دیده شوند. بر همین اساس اسپانسر بعدی ما به محضی که مشخص شود، درصدی از مبلغش را با استانها اختصاص خواهیم داد تا استانها نیز جان تازه‌ای بگیرند. روی بحث قوانین، به روز شدن حق عضویت‌ها و درآمد ها هم این آمادگی را داریم که هر تصمیمی بگیرید، اجرا کنیم. حتما در این حوزه اگر جلوتر از شما نباشم شانه به شانه شما پیش خواهم آمد تا شاهد موفقیت و روند رو به رشد باشیم. بدون شک یکی از تاریخی ترین فدراسیون‌ها در بخش توسعه را شاهد خواهید بود. منابع مالی برای آکادمی، استعدادیابی و زنان گذاشته و قوانین به روز می‌شود تا به اهدافمان برسیم. اعتقادم این است هر ماه یکبار جلسه بگذاریم تا در راستای به روز شدن پیش رویم. هرچقدر قوانین را قوی کنیم، شاکله فدراسیون فوتبال تقویت می‌شود و هیاتهای فوتبال موفق تر و مستحکم تر می‌شوند.

وی ادامه داد: فرصت تاریخی درفدراسیون فوتبال رخ داده و به سمتی پیش رفته‌ایم که اکثر اعضای هیات رئیسه از هیاتهای فوتبال استانها هستند. هر تصمیمی که بگیرید وقتی کنار هم هستیم، کسی جرات و شهامت این را ندارد که به فضای ارزشی فوتبال ورود کند. ما دنبال ایجاد توسعه و رشد هستیم که در استانها باید این روند شکل بگیرد. همچنین در بحث استعدادیابی کنار هیاتها هستیم و در بخش اسپانسرینگ در ماههای آتی خبر خوش به گوشتان خواهد رسید. در واقع تمام قد به خاطر وظیفه انسانی، کنارتان هستیم تا اثر مثبتی از خود به جای بگذاریم. به یکدیگر اعتبار و ارزش دهیم تا  شاهد موفقیت باشیم. باید  با همدلی و همبستگی مقابل مانع تراشی باشیم. در عین اینکه تجاری می‌شویم اعتبار را به استانها نیز تزریق می‌کنیم. چرا که هدفمان افزایش کرامت و احترام استانها است. فدراسیون قبلی به هر دلیلی، نه اینکه بد عمل کرده باشد در این زمینه پیش رو نبوده است. اما یادم می‌آید زمان ریاست علی کفاشیان که صادقانه کنار هیات ها بود با اینکه از وزارت ورزش آمده بود، زمانی که قول می‌داد، به قولش عمل می‌کرد و این امر جای تشکر دارد.

عزیزی خادم  معتقد است همگرایی و سنخیتی که در فدراسیون و هیات رئیسه است در کنار تمایلات شخصی و اعتقادات و ارتباطات شخصی، این امر به هویت و حرمت و قوی‌تر شدن فوتبال کمک می‌کند. وی در اینباره خطاب به اعضای کمیته استانها گفت: ما در این برنامه ریزی که داریم حتما با تمام نیرو کنار شما هستم. هر چقدر قوی‌تر، محکم‌تر و با وحدت کنار هم گام برداریم اجازه فکر کردن به نفراتی که نمی‌خواهند ما توسعه داشتیم باشیم را می‌گیریم. کمیته استانها از اهمیت بالایی برخوردار هستند در همین راستا باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشند. این کمیته تمامی بخش‌های اعظم فدراسیون را اعم از مالی، اقتصادی، مجمع، حقوقی، آکادمی و .. را در بر می‌گیرد و به مانند یک فدراسیون کوچک است. این کمیته اهمیت بالایی برایمان دارد چرا که با برنامه ریزی دقیق می‌تواند زمینه ساز رشد و توسعه باشد.

وی خطاب به روسای هیاتها گفت: فدراسیون فوتبال نیازمند افراد دلسوزی است و با برنامه ریزی در بحث استانها گام های مفید و ارزنده ای را برداریم. در همین راستا با توجه به اینکه آنالیز دقیقی از وضع موجود استانها نداریم و باید به یک آمار دقیق برسیم تا طبق شرایط هر استان پیش برویم. باید یک آمایش از استانها و هیاتها داشته باشید تا به کمیته راهبردی بدهیم و برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد. در فدراسیون نیز کمیته‌ها و دپارتمان‌ها ملزم شده‌اند که برنامه ریزی داشته باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: در حوزه آموزش، پزشکی، تدوین و مقررات،استعدایابی و جوانان، بازاریابی و تلویزیون، مسئولیت‌های اجتماعی و دیگر کمیته‌ها کارهای مفیدی صورت گرفته شده است. اکنون به دنبال ایجاد خیریه‌ای بزرگ هستم و تا بخشی از دارایی‌های موجود را به استانهای محروم بدهیم. دیدگاه ما تقدم سخاوت بر عدالت است. فکر می‌کنم با لطف الهی و به اذن خدا به جام جهانی صعود کنیم و در المپیک پاریس حضور داشته باشیم. در حوزه زنان شکوفا شده‌ایم و شور شعفی ایجاد شده است. از نایب رئیس امور زنان خواسته‌ام در مرداد ماه کنگره‌ای را برگزار و با نواب رئیس استانها در خصوص معضلات، راهکارها و روند رو به رشد فوتبال زنان به بحث و بررسی بپردازد. باید مدیرعاملان باشگاه‌ها را درگیر کنیم تا فوتبال زنان را توسعه بدهیم. دوره‌های آموزشی، حقوقی و ... را برگزار کنیم  تا فوتبال زنان در استانها موفق شود و در آینده شاهد موفقیت و توسعه فوتبال زنان در کشور و در میادین مختلف برون مرزی باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha