۱۶ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۰
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 84396674
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت ۲۷۰ هزار میلیون ریال به دهیاری‌ها

شاهرود- ایرنا- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: از سال ۸۲ تاکنون ۳۱۰ هزار میلیون ریال اعتبار به دهیاری ها پرداخت شد که از این میزان ۲۷۰ هزار میلیون ریال سهم دولت های یازدهم و دوازدهم است.

به گزارش ایرنا، علی قربانی عصر چهارشنبه در همایش دهیاران شهرستان شاهرود در شهر بسطام، اظهار داشت: با موافقت رهبر معظم انقلاب، ۱۰۰میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای ایجاد زمینه‌های اشتغال روستاییان اختصاص یافت.

وی افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات در سال های گذشته به دهیاری‌های کشور واگذار ‌شد اما به دلیل افزایش قیمت‌ها، این میزان با کاهش رو به رو شد بنابراین باید اعتبارات دهیاری ها را تقویت کرد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به نبود چارت تشکیلاتی در دهیاری‌ها، تصریح کرد: بر اساس رتبه دهیاری‌ها، چارت تشکیلاتی و تعداد نیروهای سازمانی آن ها سال گذشته تعریف و ابلاغ شد.

قربانی تاکید کرد: تلاش می شود با تقویت جایگاه دهیاری‌ها این مجموعه ها به عنوان یک دستگاه اجرایی شناخته شوند.

وی واگذاری امور روستاها و شهرها به مردم را بسیار مهم برشمرد و افزود: با آباد شدن روستاها بسیاری از مشکلات شهرها مانند حاشیه نشینی، فقر، فساد و آسیب‌های اجتماعی نیز برطرف می شود.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر ضرورت ایجاد بستر مناسب برای رفاه و آسایش روستاییان ابراز کرد: در خصوص امکانات زیرساختی و دسترسی به راه، آب، برق و گاز کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام شد اما هنوز مردم راضی نیستند وآن هم به دلیل کم بودن درآمد در روستاها است.

قربانی افزود: تورم در روستاها بیشتر از شهرها است اما روستاییان خدمات کمتری دریافت می کنند.

روز ۱۴,تیر به عنوان روز دهیاری‌ها نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha