اعطای ۵۹ میلیاردریال کمک بلاعوض به هنرمندان صنایع‌دستی

تهران- ایرنا- معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تا پایان هفته جاری مبلغ ۵۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به ۴۲۲ هنرمند صنایع‌دستی پرداخت خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشور گفت: مبلغ ۵۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض با هدف حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان صنایع‌دستی به دستور مستقیم علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به هنرمندان صنایع‌دستی پرداخت می‌شود.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: شاخص‌هایی که برای پرداخت این مبلغ به هنرمندان در نظر گرفته شده شامل نوآوری در تولید، بسته‌بندی مطلوب، حوادث ناشی از کار، رونق تولید در کارگاه‌های شهرهای ملی و جهانی صنایع‌دستی، دارابودن نشان ملی و مهر اصالت، احیای رشته‌های منسوخ‌شده و یارانه شرکت در نمایشگاه‌های خارجی است.

محمودیان خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز مبلغ ۱۸میلیارد ریال به هنرمندانی از سراسر کشور به صورت بلاعوض کمک شد. حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی همواره در دستور کار دولت تدبیر و امید بوده است و این موضوع از زمان شیوع کرونا به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود و تا کنون هنرمندان بسیاری از کمک‌ها و حمایت‌های دولت در این خصوص بهره‌مند شده‌اند.

هفته گذشته نیز با دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبلغ ۱۲ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای حمایت و جبران آسیب وارد شده به زنان هنرمند سرپرست خانوار آسیب‌دیده از آتش‌سوزی معبد هندوها در بندرعباس پرداخت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha