افتتاح ۲۲ هزار میلیارد تومان طرح مسکنی در ۳۱ استان کشور

تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دومین مرحله از افتتاح طرح مسکن ملی و بخشی از پروژه‌های مسکن مهر به ارزش بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان فردا با حضور رییس‌جمهوری در ۳۱ استان برگزار می‌شود.

«محمود محمودزاده» امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره هشتادمین برنامه افتتاح جهش تولید که به افتتاح طرح‌های مسکنی وزارت راه در سراسر کشور مربوط می‌شود، اظهار داشت: فردا و با حضور رییس‌جمهوری ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی در ۲۸۰ شهر و ۳۱ استان به بهره برداری می‌رسد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: از این رقم ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد مربوط به طرح مسکن ملی و ۲۲ هزار و ۷۱۲ واحد مسکونی مربوط به مسکن مهر است.

به گفته محمودزاده تاکنون و در مجموع دو مرحله افتتاحیه مسکن ملی، بیش از ۴۰ هزار واحد مسکن ملی به بهره‌برداری رسیده و تحویل متقاضیان داده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مرحله نخست مسکن ملی، بیش از ۱۱ هزار واحد و در این مرحله بیش از ۲۸ هزار واحد مسکن ملی افتتاح می‌شود که در مجموع به رقم افتتاح بالای ۴۰ هزار واحد مسکن ملی در دولت تدبیر و امید می رسیم.

محمودزاده توضیح داد: از ۲۲ هزار  واحد مسکن مهری که فردا افتتاح می‌شود، ۶۱ پروژه مربوط به تاسیسات، خدمات تفریحی، مساجد سرای محله، درمانگاه و مدرسه است که به طور کلی در هر دو بخش مسکن ملی و مسکن مهر افتتاح خواهد شد.

به گفته محمودزاده افتتاح مسکن ملی نیز به سه بخش افتتاح پروژه‌های مربوط به بافت فرسوده، مشارکتی و سرمایه‌گذاری گروهی تقسیم می‌شود که افتتاح طرح‌های بافت فرسوده در محله تختی تهران با تعداد ۱۱ هزار و ۶۳۳ ‌واحد است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خبر داد که این آخرین مرحله از افتتاح مسکن ملی و مهر در دولت تدبیر و امید است و افزود: با گذشت یکسال و نیم از شروع ساخت مسکن ملی روند خوبی برای ساخت مسکن آغاز شده است که امیدواریم نهضت خانه‌سازی در دوران آینده هم ادامه داشته و به سرعت باقی پروژه‌های مسکن ملی تحویل داده شود.

محمودزاده خبرداد: شهرهای پرند پردیس هشتگرد صدرا سهند و گلبهار از جمله شهرهایی هستند که فردا طرح‌های مسکن ملی و مهر در آنها افتتاح خواهد شد.

وی ارزش سرمایه‌گذاری پروژه های فردا را ۲۲ هزار و ۶۹۴ میلیارد تومان بدون محاسبه ارزش زمین اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، شهریور سال ٩٨ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس‌جمهوری کلنگ‌زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور نخست نام‌نویسی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.  

نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان‌ماه ۹۹ به دستور رییس‌جمهوری افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود که به‌تازگی این رقم به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

آورده متقاضیان در مرحله نخست حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.

 ثبت نام مرحله اول و دوم به پایان رسیده است و اکنون ۱۶۰ هزار نفر در فهرست ذخیره طرح مسکن ملی هستند که با عدم واریز آورده اولیه از سوی بسیاری از متقاضیان در مهلت مقرر امکان جایگزینی فهرست ذخیره وجود خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha