کوبا از توطئه و مداخله آمریکا در بروز اعتراضات در هاوانا پرده برداشت

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری کوبا از مداخله و توطئه ی آمریکا در بروز اعتراضات مردم این کشور آمریکا لاتین به محدودیت های کرونا و نحوه واکسیناسیون پرده برداشته است.

به گزارش ایرنا از رویترز، هزاران کوبایی روز یکشنبه (به وقت محلی) در اعتراضاتی از هاوانا تا سانتیاگو به خیابان ها آمدند و از محدودیت های همه گیری کرونا، سرعت واکسیناسیون و آنچه آنها گفتند بی توجهی دولت ابراز سرخوردگی کردند.

بلافاصله بعد از این تظاهرات، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در توئیتی مداخله جویانه و با هدف ریختن بنزین بر آتش، به بهانه دفاع از آزادی بیان و آزادی تجمعات، گفت که واشنگتن از آزادی بیان مردم کوبا دفاع می کند و هرگونه برخورد با تظاهرات را قویا محکوم می کند.

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا در یک سخنرانی تلویزیونی ملی ایالات متحده را مقصر ناآرامی ها دانست و طرفداران خود را به مقابله با تحریکات فراخواند.

رییس جمهوری کوبا همچنین بسیاری از معترضین را افراد صادق خواند اما افزود توسط کارزارهای تبلیغاتی آمریکا در رسانه های اجتماعی و مزدوران تحریک شدند و هشدار داد که تحریکات بعدی تحمل نخواهد شد.

به گزارش رویترز، با آغاز اعتراضات چندین بازداشت صورت گرفت، اما درگیری عمده ای صورت نگرفت.

اعتراضات مردمی در حالی در کوبا آغاز شده است که این کشور مدت های طولانی است که توسط دولت های آمریکا مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته است و شرایط شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد، مشکلات تامین دارو و مواد غذایی را برای دولت کوبا تشدید کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha