شرایط کرونایی حاد در جهرم حاکم است

شیراز-ایرنا-رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: شرایط کرونایی حاد در جهرم حاکم است، ۵۰ درصد از نمونه‌ها مثبت می‌شود و وضع بالینی بیماران بستری دیرتر به سمت بهبودی می‌رود.

محمد رحمانیان در جلسه ستاد پیشگیری از کرونای دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: تعداد بیماران سرپایی مراجعه‌کننده به مراکز نمونه گیری  کرونا بالا و ۵۰ درصد از نتیجه آزمایش‌های پی‌.سی.آر و سریع، تست این بیماران مثبت است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بیشتر بخش های بیمارستان پیمانیه به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است.  اغلب بیماران با درگیری ریوی و در مراحل حاد بیماری به پزشک و بیمارستان مراجعه کرده اند. 

وی ابراز کرد: پایین آمدن سن مبتلایان و بستری افراد جوان در بیمارستان این را نشان می‌دهد که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین جوانان و نوجوانان کم و حتی نسبتا به آن بی توجه شده اند.

وی تصریح کرد: بستری بیماران مبتلا به بیماری‌های زمینه ای مانند دیابت و فشار خون، بالا است. این امر باعث می‌شود که وضع بالینی آنها دیرتر به سمت بهبودی رود.

وی بیان کرد: مرگ و میر افراد بر اثر ویروس جهش‌یافته دلتا در استان‌های جنوبی کشور بالا و نمی‌خواهیم شاهد چنین اتفاق ناگوار در شهرستان باشیم.

به گفته وی در بین بیماران سرپایی، افرادی وجود داشته اند که با وجود دریافت واکسن اما مبتلا به این بیماری شده اند. با دریافت واکسن هم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمود.

وی با بیان اینکه حضور در میهمانی و مراسم‌ها و عدم استفاده از ماسک دلیل بالا رفتن آمار مبتلایان در جهرم است، گفت: شهروندان عزیز در این شرایط وخیم کشور سفر نروند، زیرا سفر عامل اصلی در انتقال و جابه‌جایی ویروس است. رحمانیان تأکید کرد: تا واکسینه نشدن جمعی افراد در کشور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اولین و آخرین راه برای کنترل بیماری کرونا است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتر از جنوب شرق از شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha