فرماندار: بودجه امسال خمین ۴۱۸ میلیارد ریال است

خمین- ایرنا - فرماندار خمین گفت: بودجه این شهرستان امسال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، ردیف‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و ۲ درصد نفت و گاز، ۴۱۸میلیارد ریال است که باید با طرح‌های کارآمد بیشترین بهره‌وری از آن حاصل آید.

«احمد طهرانی» روز شنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی و توزیع اعتبارات تملک دارایی ‏خمین، افزود: ۲۹۵ میلیارد ریال از این اعتبار از محل منابع ۲ درصد نفت و گاز  تخصیص یافته و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی  نیز ۷۴ میلیارد ریال است. 
وی اظهارداشت: ۵۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از بودجه امسال خمین  مربوط به اعتبارات متوازن است. 
فرماندار خمین گفت: اعتبارات تملک دارایی شهرستان در سه فصل متوازن، نفت و گاز و استانی ۴۹ درصد افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود اعتبارات کلی شهرستان در سال جاری ۶۰ درصد نسبت به پارسال افزایش پیدا کند.
طهرانی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از اعتبارات کشور در اختیار استان‌ها است، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای کسب اعتبارات ملی با وزارتخانه مربوطه خود تعامل بیشتری داشته باشند. 
فرماندار خمین با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خمین، گفت: تکمیل این طرح نیمه‌تمام تخصیص کمی داشته است و امسال باید اعتبارات لازم را جذب کند.
طهرانی ادامه داد: ساختمان انتقال خون در خمین نیز از مطالبات جدی شهروندان است و نیاز به اعتبارات ویژه دارد.
وی با اشاره به تخصیص ۱۵۰ میلیارد ریال به نماینده مردم خمین در خانه ملت، گفت: این منابع مالی از سوی نماینده شهرستان به سه طرح ملی بیمارستان در حال ساخت، تکمیل کمربندی و محور خمین – الیگودرز تخصیص پیدا می‌کند.
فرماندار خمین با اشاره به توزیع اعتبارات شهرستان‌ها براساس فصل بندی افزود: این اقدام نقش فرمانداران را کاهش داده و قابل پذیرش نیست و انتظار می‌رود با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی جایگاه فرمانداران به‌عنوان مقام عالی دولت در شهرستان‌ها مشخص و پررنگ شود. 
خمین با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان مرکزی واقع شده و پس از اراک و ساوه سومین شهرستان پر جمعیت این استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha