شورای ششم شهر، تقویت گردشگری شیراز را دنبال کند

شیراز- ایرنا- عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس گفت: تقویت گردشگری و توجه به این صنعت در کلانشهر شیراز باید از سوی منتخبان ششمین دوره شورای شهر شیراز با جدیت دنبال شود.

به گزارش ایرنا، سهراب شرفی، شنبه در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته این اتاق افزود: شیراز یک شهر جهانی است که در ابعاد مختلف از مزیت هایی مختلفی برای جذب گردشگر از جمله گردشگری مذهبی، سلامت، طبیعی، اکوتوریسم، جاذبه‌های مکمل و گردشگری رویداد برخوردار است و شورا و شهرداری در دوره جدید باید در زمینه تقویت این بخش‌ها گام بردارند.
وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به گردشگری به عنوان یک صنعت آینده ساز و ثروت آفرین ادامه داد: محوریت قرار گرفتن صنعت گردشگری در استان فارس کاری ارزشمند برای ثروت آفرینی و توسعه سایر بخش‌ها است و این در حالی است که اگر به این صنعت در استان و شیراز توجه نشود بسیار متضرر خواهیم شد.
عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس گفت: شهر شیراز نیازمند تحول و نوآوری در صنعت گردشگری است و فعالان بخش خصوصی باید در این زمینه وارد میدان شوند؛ بافت تاریخی شهر شیراز به تنهایی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه صنعت گردشگری این شهر و استان فارس محسوب می‌شود.
شرفی اظهار داشت: در شرایط فعلی که با توجه به شیوع کرونا امکان حضور گردشگران در کشور و استان وجود ندارد، این مساله نباید باعث غفلت ما از این حوزه شود بلکه باید زیرساخت‌های این صنعت را در استان تقویت تا در زمان حضور گردشگران بتوانیم از آنها بهره‌برداری کنیم.
وی گفت: بر همین اساس انتظار است که شهرداری و شورای شهر شیراز در دوره جدید بنای فعالیت‌های خود را بر تقویت صنعت گردشگری بگذارند و برای همین منظور برگزاری نشست هم‌اندیشی با منتخبان شورا با حضور نخبگان حوزه گردشگری استان برای ارائه پیشنهادها و نظرات در خصوص تقویت این صنعت در شیراز را در دستور کار داریم.
عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس افزود: در حوزه گردشگری استان باید چشم انداز این صنعت کاملا روشن باشد و تمام حرکت‌ها بر مبنای برنامه‌ریزی مدون و منسجم، استراتژی مشخص و بهره‌گیری از نظر نخبگان این صنعت در کلان شهر شیراز انجام شود.
شرفی، بر لزوم رفع موانع پیش روی تقویت صنعت گردشگری در سیستم مدیریت شهری نیز تاکید کرد  گفت: اگر مسئولان و تصمیم گیران به این باور برسند که صنعت گردشگری در آینده می‌تواند در توسعه و تولید ثروت در استان بسیار موثر باشد، بیش از امروز برای تقویت آن خواهند کوشید.
وی افزود: بخش دولتی هم اگر توان پیش بردن امور را ندارد حداقل برای بخش خصوصی مانع ایجاد نکند و بخش خصوصی و تشکل‌ها هم روحیه مطالبه گری را نسبت به دستگاه‌های دولتی افزایش دهند تا بیش از این فرصت های شهر و مردم از بین نرود.
شرفی گفت: ما در اتاق بازرگانی فارس برای توسعه استان و صنعت گردشگری فارس و شیراز در کنار بخش دولتی و خصوصی هستیم تا بتوانیم با بهره گیری از پتانسیل‌ها و خرد جمعی به هدف نهایی که توسعه استان است برسیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha