۲۵ سری جهیزیه به زوج‌های  جوان بافق اهدا شد

یزد - ایرنا- مدیرعامل مجمع خیران شهرستان بافق گفت :به مناسبت دهه ولایت و امامت( عید قربان تا غدیر) امروز یکشنبه ۲۵ سری جهیزیه به ارزش حدود ۵۵۰ میلیون تومان به همین تعداد زوج های جوان نیازمند اهدا شد.

حسن امیرزاده در حاشیه اهدای این تعداد جهیزیه در گفت و گو با ایرنا به ترویج ازدواج آسان و کاهش هزینه‌ های زندگی زوج‌های نیازمند اشاره کرد و افزود: دومین پویش جهیزیه آسمانی این ایام با هدف تامین جهیزیه جامعه هدف برگزار شد و با کمک مدیران و مددکاران موسسه خیریه، اقلام ضروری زندگی به نوعروسان اهدا شد.

وی با بیان اینکه معرفت و نوع دوستی خیران و آثار مثبت ازدواج همیشه در جامعه ماندگار است، اظهارکرد: اقلام تهیه شده شامل اجاق گاز، ماشین لباسشویی، جارو برقی، پنکه، اتو، فرش، پتو، سرویس های قابلمه،چینی، قاشق و چنگال، سرویس پلاستیک، کتری ، قوری ،رختخواب، ظروف آشپزخانه و دیگر لوازم جزیی است.

عضو شورای شهر بافق تصریح کرد: همچنین به هر یک از زوج‌های جوان ۱۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه نیز تعلق می‌گیرد که از عید غدیرخم( پنجشنبه هفته جاری) به تدریج پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: این مجمع چهار سال است که در حوزه‌های مختلف مانند ازدواج، تامین معیشت، درمان، پرداخت وام قرض الحسنه، امور آموزشی، فرهنگی و اشتغال فعالیت دارد ، خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی و نذری خود را در اختیار این مجموعه قرار دهند تا در هر حوزه‌ای که مد نظرشان است هزینه شود.

به گفته امیرزاده همچنین تعدادی بسته فرهنگی شامل کتاب، سجاده و از این قبیل لوازم  در اختیار این زوج‌ها قرار گرفت.

وی تصریح کرد: هدف از این کار تسهیل در ازدواج، کمک به جوانان نیازمند، تشویق و ترغیب به تشکیل خانواده و کم کردن آسیب های اجتماعی است.

مجمع خیران بافق، نخستین تشکل خیری استان یزد است که ۱۸ موسسه و مراکز خیّری شهرستان را پوشش می‌دهد.

بهمن ماه سال۹۹ برای ۱۶۵ مددجوی زیرپوشش نهادهای حمایتی از قبیل کمیته امداد با پرداخت وام و مشارکت خیران شغل فراهم شد.

 هم اکنون یک هزار معلول زیرپوشش بهزیستی و هزار و ۳۳۶ نفر هم شامل ۹۰۰ خانواده ( تک خدمتی و چند خدمتی) از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق استفاده می‌کنند که مجمع یادشده نقش مهمی در کمک به نیازمندان منطقه بر عهده دارد.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha