۱۸۳ مبتلای جدید کرونا در خراسان شمالی بستری شدند

بجنورد- ایرنا- براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی در ۴۸ ساعت گذشته، ۱۸۳ مبتلای جدید کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی روز دوشنبه اظهار داشت: همچنین در  همین مدت، ۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا نیز در استان جان خود را از دست دادند.

دکتر سیداحمد هاشمی افزود: درحال حاضر ۳۷۵ بیمار دارای علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

 وی خاطرنشان کرد: هم اکنون شاهد استقرار اپیدمی پنجم کرونا در استان هستیم و در روزهای آتی تعداد موارد بستری افزایش خواهد یافت.

هاشمی عادی انگاری کرونایی را دلیل اصلی بالا بودن میانگین آمار بیماران مبتلا به کویود ۱۹ در این استان دانست و گفت: عوامل متعددی به ویژه عادی انگاری و عدم رعایت مسائل بهداشتی و نزدن ماسک در مجامع عمومی و برگزاری و شرکت در دورهمی ها و مراسم عزا و عروسی و رفتن به سفر در این خصوص تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان به شدت کاهش یافته است و در برخی از شهرستان ها رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک بسیار کم است.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از هفته جاری وارد موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سوه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شد.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از هشت شهرستان، سه شهرستان بزرگ شامل بجنورد، اسفراین و شیروان که ۷۵ درصد از جمعیت حدود ۹۰۰ هزار نفری این استان را در خود جای دادند، در وضعیت قرمز، شهرستان مانه و سملقان، جاجرم و راز و جرگلان در وضعیت نارنجی و  گرمه و فاروج نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha