۲۳ میلیارد ریال نذر قربانی در مهاباد جمع آوری شد

مهاباد- ایرنا- مسوول توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: خیران این شهرستان ۲۳ میلیارد ریال نذر قربانی را به صورت نقدی و گوشت قربانی به نیازمندان اهدا کردند.

رحمان رشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان تاکنون ۵۵۰ میلیون ریال به صورت نقدی و ۱۴ راس احشام سبک و سنگین و مابقی گوشت گرم بوده است.

وی افزود: در روز عید سعید قربان، پنج پایگاه جمع آوری شامل چهار مرکز نیکوکاری و کمیته امداد نذرهای قربانی مردم نیکوکار در این شهرستان برپا شده بود.

مسوول توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: هم اکنون ۳ هزار و ۲۸۰ خانوار زیر پوشش این نهاد هستند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نذرهای قربانی خیران با اولویت خانوارهای سالمند، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج توزیع خواهد شد.

رشیدی با اشاره به کمک‌های خیّران در عید قربان سال گذشته نیز گفت: پارسال بیش از ۱۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده بود.

وی بیان کرد: تا پایان دهه ولایت و امامت کمک‌های مردم شهرستان و خیران برای اطعام روز عید غدیر برای معلولان و جامعه‌ی هدف نیازمند این نهاد و موسسات خیریه تحت نظارت جمع آوری و توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به روش‌های حامیان برای کمک به ایتام و محسنین خاطرنشان کرد: خیران می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۴ یا ثبت نام از طریق سایت اکرم امداد به آدرس Ekram.Emdad.ir و یا مراجعه حضوری به دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد ایتام و محسنین را با کمک‌های خود زیر چتر حمایتی خود قرار دهند.

طبق یک سنت ابراهیمی هر سال در عید قربان (۱۰ ذی‌الحجه)، مومنان بر حسب وسع مالی خود، همزمان با مناسک حج، دام را ذبح کرده و گوشت حاصل از آن را در بین خانواده‌های بی‌بضاعت توزیع می‌کنند.

مهاباد ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha