شیعیان پاکستان و ایرانیان مقیم عیدسعید غدیرخم را جشن گرفتند

اسلام‌آباد - ایرنا - شیعیان پاکستان و ایرانیان مقیم در شهرهای مختلف این کشور عیدسعید غدیرخم به عنوان یوم الله الاکبر و اعلام ولایت و جانشینی حضرت امیرالمومنین علی(ع) از سوی حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر اسلام را جشن گرفتند.

به گزارش ایرنا، ایرانیان مقیم شهر اسلام‌آباد پایتخت پاکستان چهارشنبه شب با حضور «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، روسای نهادهای ایرانی، دبیران مجتمع آموزشی امام حسین(ع)، کارکنان سفارت و خانواده های آنان مراسم ویژه‌ای در مسجد مجتمع مسکونی سفارت کشورمان برگزار کردند.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید با صوت دلنشین حاج «کریم منصوری» قاری بین المللی کشورمان آغاز و برخی از مداحان اهل بیت (ع) به مولودی و مدیحه سرایی در وصف مولای متقیان پرداختند.

حجت الاسلام «امین شهیدی» از شخصیت های نام آشنای شیعیان پاکستان نیز در این مراسم درخصوص واقعه غدیر و اهمیت آن سخنرانی کرد.

وی گفت: شخصیت جانشین برحق رسول الله حضرت امام علی (ع) در همه زمان ها برای بشریت یک الگو کامل بوده و وجود مبارک ایشان سرمایه وحدت است و مسلمانان باید با پیروی از سیره امیرالمومنین(ع)، سعادت دنیا و آخرت را برای خود ذخیره کنند.

براساس این گزارش، دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در شهرهای مختلف پاکستان شب چهارشنبه با حضور پرشور در مساجد متعلق به شیعیان و حسینیه ها، عید ولایت و امامت حضرت علی (ع) را با برپایی جشن های باشکوهی گرامی داشتند. آیین‌های گرامیداشت اعلام ولایت و جانشینی مولای متقیان تا فردا شب در مناطق مختلف پاکستان ادامه خواهد یافت.

شیعیان پاکستان و ایرانیان مقیم عیدسعید غدیرخم را جشن گرفتند

در این مراسم ها، سخنرانان با تبیین واقعه تاریخی غدیر، سالروز اعلام امامت و ولایت حضرت علی (ع) را از سوی پیامبر اسلام، مقدس و محترم شمرده و مداحان نیز با اجرای سرودهای دینی و مولودی خوانی به فضای معنوی این محافل شاد، رونق بخشیدند.

خانه‌های فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهرهای لاهور، کراچی، کویته پیشاور و مولتان نیز با حضور شیعیان پاکستانی و ایرانیان مقیم عید ولایت را جشن گرفتند.

شیعیان پاکستان با آذین بندی مساجد و حسینیه ها، محافل جشن عید سعید غدیر خم را برپا کردند. در آیین‌ها دوستداران خاندان نبوت با برپایی مجلس جشن و سرور، وعظ و سخنرانی و دعا و نیایش یکبار دیگر مراتب عشق، تعهد و اخلاص خود را نسبت به اسلام و قرآن، پیامبر عظیم الشان اسلام، حضرت علی امیر المومنین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به نمایش می گذارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha