۵۰۰ هزار نفر به جمعیت مددجویان کمیته امداد افزوده می شود

کرج - ایرنا -رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اعلام کرد که ۵۰۰ هزار نفر تا پایان امسال تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) در سراسر کشور قرار می گیرند.

مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در حاشیه چهاردهمین رزمایش همدلی و مساوات البرز با محوریت توزیع ۴۰۰ هزار پرس توزیع غذای گرم، ۲۲۰ هزار قرص نان رایگان و ۱۱۰ سری جهیزیه و آزادی زندانیان در  گفت و گو با خبرنگاران افزود: پیش بینی ما بر این بود که با توجه به تکانه های اقتصادی امسال سال سختی باشد به همین منظور برنامه ریزی کردیم تا پایان سال ۵۰۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: همچنین با برنامه های حمایتی از جمله اشتغال طبق برنامه ریزی ها تا پایان سال ۱۰۰ هزار خانوار از پوشش کمیته امداد امام(ره) در سراسر کشور خارج خواهند شد.

بختیاری در ادامه به بودجه امسال این نهاد حمایتی اشاره کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همراهی مجلس نسبت به سال ۹۹، ۶۷ درصد افزایش مستمری را در بودجه ۱۴۰۰ داشته ایم.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه هم اکنون ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند گفت: به مناسبت فرارسیدن عید سعید  غدیر امروز  چهار میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم امروز در اختیار نیازمندان قرار می گیرد و ۲۲۰ هزار بسته معیشتی نیز در سراسر کشور برای این افراد در نظر گرفته شده است.

بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود به توزیع  غذای گرم در استان البرز اشاره کرد  و افزود: ۴۰۰ هزار پرس امروز غذا با رعایت پروتکل و مسایل بهداشتی در این استان طبخ و بین ایتام ونیازمندان توزیع می شود.

وی ادامه داد: همچنین ۵۰ هزار بسته حمایتی و معیشتی با همکاری  نماینده ولی فقیه در استان البرز و تمام گروه های جهادی و نیکوکاری به عنوان چهاردهمین رزمایش همدلی و مساوات این استان در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha