«یار مهربان» در مجتمع تفریحی عباس آباد خدمات ارائه می‌دهد

همدان-ایرنا- طرح آخر هفته‌ها با کتاب با استقرار کتابخانه عمومی سیار «یار مهربان» در مجتمع تفریحی توریستی عباس آباد همدان آغاز شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین با بیان اینکه مطالعه یکی از مهمترین عناصر برای پرکردن مطلوب اوقات فراغت است، اظهار داشت: به همین دلیل در مجتمع تفریحی توریستی عباس آباد کتابخانه سیار یار مهربان مستقر شد تا عموم مردم از اقصی نقاط استان و حتی کشور که برای گذراندن اوقات فراغت به این مکان مراجعه می‌کنند، خدمات فرهنگی و امانت کتاب دریافت کنند.

«عاطفه زارعی» عنوان کرد: مراجعه کنندگان اگر عضو کتابخانه نیستند می‌توانند در هر کتابخانه‌ای که مایل هستند  عضو شوند و از خدمات کتابخانه عمومی محل زندگی خود و این کتابخانه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اعضای کتابخانه های عمومی سراسر استان می‌توانند با ارائه کارت عضویت  کتابخانه‌های عمومی از این کتابخانه نیز خدمات دریافت کنند خاطرنشان کرد: این کتابخانه روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۱ به ارائه خدمات می‌پردازد.

«مهدی مجیدی» مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز در این آیین اظهار داشت: فعالیت کتابخانه سیار یار مهربان در مجتمع تفریحی توریستی عباس آباد به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری راه اندازی شده و اقبال مردم از این مجتمع به ویژه در آخر هفته‌ها فرصت مناسبی برای مطالعه است.

«رضوان سلماسی» عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: کتابخانه سیار یارمهربان فعالیت خود را مدتی است که آغاز کرده و در تابستان با همکاری شرکت سیاحتی علیصدر در مجتمع تفریحی توریستی عباس آباد مستقر شده است.

«محمدرضا بیاناتی» رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان نیز عنوان کرد: این اقدام موثر در پیشبرد امور فرهنگی، مردم را به مطالعه تشویق می کند و در شرایط شیوع بیماری کرونا، مطالعه بهترین اتفاق است و مردم می‌توانند در اوقات فراغت خود به مطالعه بپردازند.

استان همدان دارای ۱۱۶ کتابخانه با یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۵۸ نسخه کتاب و ۸۰ هزار عضو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha